Már csak három ponttal vezet a Kolozsvári CFR

2022.04.19 - 10:41

A rájátszás 5. fordulójában a rivális FCSB nyert Kolozsváron, ezzel már csak két pont a hátránya a tabellán az éllovas mögött.
A hétvégi forduló derbijén egyébként a CFR több mint egy félidőn keresztül emberhátrányban játszott, miután a nagykárolyi FIFA-bíró, Kovács István kiállította Mateo Susicsot a 43. percben, egy durva szabálytalanság után.
A CFR gyenge játékát egyébként jól tükrözi, hogy az első, és egyetlen kaput eltaláló lövést a 93. percben jegyezhettünk, igaz, Daniel Birligea próbálkozása után majdnem egyenlítettek a kolozsváriak.
Ez volt egyébként a 65. CFR – FCSB mérkőzés a román élvonalban, és 18 kolozsvári győzelem, illetve 24 döntetlen mellett ez volt a 23. bukaresti siker. Legutóbb 2014. augusztus 10-én nyert a CFR otthonában a FCSB (0–1), de az alapszakaszban 4–1-re nyert Dan Petrescu alakulata a bukarestiek ellen.
A hét végén egyébként Kovács István öccse, Szabolcs is bíráskodott Liga 1-es meccsen: az alsó házban a Craiova – Clinceni találkozót vezette. A hazaiak egyébként 4–0-ra nyertek, így a kiesőjelölt Ilfov megyei alakulat zsinórban hatodik mérkőzését vesztette el rúgott gól nélkül.
Közel tíz év szünet után női játékvezető is volt a Liga 1-ben: a Rapid – Gaz Metan találkozót a Râmnicu Vâlcea-i Iuliana Elena Demetrescu irányította, de asszisztensei is hölgyek voltak: Petruţa Iugulescu (Buftea) és Mihaela Ţepuşă (Buzău). Ezelőtt, legutóbb 2012 májusában Teodora Albon vezetett élvonalbeli mérkőzést (Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu 3–1).
A Rapid egyébként 8–0-ra nyert, beállítva a forduló legnagyobb különbségű győzelmét. Ezzel továbbra is százszázalékos a bukaresti csapat a playout-csoportban, de csak két pont az előnye a Sepsi OSK előtt, amely veretlenül második a szériában. A sepsiszentgyörgyiek egyébként az 5. forduló mérkőzésén az utolsó pillanatokban szerzett góllal verték a vendég aradiakat.

LABDARÚGÓ LIGA 1, PLAYOFF, 5. FORDULÓ

FC Voluntari – Campionii FC Argeş 0–1
G.: Martin Rainov 80.

Farul Konstanca – Universitatea Craiova 0–3
G.: Jovan Markovic 15., 45+2., Ştefan Baiaram 37.

Chindia Târgovişte – AFC Botoşani 1–2
G.: Nasser Chamed 41., illetve Mihai Roman II 43., Enriko Papa 66.

CS Mioveni – Dinamo 1948 2–0
G.: Andrei Panait 72., Moussa Sanoh 84.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Aradi UTA 1–0
G.: Mihai Bălașa 90.

U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4–0
G.: William Baeten 9., Juan Bauza 36., Benjamin van Durmen 86., Terell Ondaan 88.

FC Rapid 1923 – Szászmedgyesi Gaz Metan 8–0
G.: Jakub Vojtus 12., Rareş Ilie 37., 51., Nicolae Carnat 40., 49., Romario Moise 66., Alexandru Dandea 75., Junior Morais 90+1.

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.