Már biztos nem lesz play–off

2015.01.14 - 18:37

Már a matematikai számolások sem kedveznek a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának: a szerdai vereség után az utolsó esélye is elszállt annak, hogy az első nyolcba zárja az idényt.

A rutin kevés a győzelemhez egy erős csapattal szemben, ha nincs meg a kellő erőnléti felkészülés. Ez az íratlan szabály érvényesült szerdán a Both Katalin Sportteremben, ahol Orosz–Oláh Andreea, Tarţa–Laza Enikő, Flavia Ferenczi, Adriana Pricop, Szmutku Renáta és Adriana Pricop, vagyis a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata győzelmi szándékkal állt fel a pályára a Brassói Olimpia elleni bajnoki mérkőzésen. Úgy tűnt, hogy sikerre viheti a piros–fehér alakulat a rutin és az elszántság, viszont a lábak nem bírták az iramot, így tizenhét pontos vereséget könyvelt el a VSK.

A szatmári lányok két perc alatt hoztak össze hét pontos előnyt (9–2) és még Dan Calancea, a brassói edző időkérése sem vágták el a lendületet, Orosz–Oláh Andi ugyanis a folytatásban rátett még kettőt a VSK előnyére (13–4). Igaz, ehhez kellett az ellenfél borzalmas kezdése is, ugyanis a brassóiak az első öt percben egyszerű pozíciókból is rontottak. De amint beindult a gépezet, lefaragták a hátrányt és fél perccel az első negyed vége előtt már hárommal vezettek (19–22). Tarţa–Laza Eni triplája zárta az első tíz percet, majd a folytatásban Ferenczi távoli találata tartotta életbe a VSK-t (27–24). a 17. percig még szoros volt az állás, egyszer még vezetett a szatmári alakulat (36–35), de ezután már a brassóiak diktáltak, a szünetig tíz pontos előnyt is összegyűjtöttek (38–48).

Fordulás után öt pontra sikerült faragni a hátrányból (55–60, 28. perc), de a fáradság már kiütött a szatmáriak játékán is. Ráadásul az utolsó öt percben Tarţa–Laza Eni és Ferenczi is kipontozódott, és így már egyértelmű volt, hogy ebből a meccsből nem lehet két pontot kihozni. A mérkőzést mindkét együttes ifijátékosokkal a pályán fejezte be, a legnagyobb különbséget pedig az utolsó támadásból állította be az Olimpia, amely ezáltal biztosította helyét a legjobb nyolcban, míg a VSK-nak az utolsó, matematikai esélye is elúszott, hogy feljebb kapaszkodjon a táblázatban.

Szombaton a VSK egykori edzője, Dan Fleşeriu érkezik a csapatával, a CSM Târgoviştéval, de a 11.30 órától kezdődő mérkőzésen csak a tisztes helytállás lehet a szatmáriak célja.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 16. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói Olimpia 74–91 (22:22, 16:26, 22:19, 14:24).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Kiss, Orosz–Oláh (22, 2, 3), Szmutku (2, 1, 3), Moldoveanu, Ferenczi (25, 2, 2), Vasile (1, 1, 0), Manta (0, 8, 0), Bolba, Pricop (13, 3, 2), Tarţa–Laza (11, 2, 2).

A bajnokság állása

1. Sepsi–SIC 15 nyert mérkőzés/2 vereség 32 pont, 2. Gyulafehérvár 14/3 31, 3. Arad 13/4 30, 4. Târgovişte 13/3 29, 5 Galac 11/6 28, 6. Alexandria 11/6 28, 7. Brassó 10/7 27, 8. Temesvár 8/9 25, 9. SZATMÁR 8/9 25, 10. Marosvásárhely 6/11 23, 11. Kolozsvár 3/14 20, 12. Craiova 3/14 20, 13. Nagyvárad 2/14 18, 14. Rapid 1/16 18.

Szöveg és fotó: Pesek Attila