Már az újvárosiak állnak az élen

2021.10.03 - 21:37

Nyolcgólos mérkőzésen született döntetlen eredmény a labdarúgó Liga 4 Elite A-csoportjának a rangadóján, és az adódó lehetőséggel élve az Avasújvárosi Talna vette át a vezetést a szériába.
A 6. forduló vasárnap délutáni, pusztadaróci találkozóján 4–4-et játszott egymással a házigazda Recolta és a széria eddigi éllovasa, az Avasfelsőfalui Energia. Az avasi alakulat Vasile Pop edzőjátékos és Bogdan Pomean találataival 35 perc játékidő után már kettővel vezetett, de Vincze Dávid duplájával a szünetben 2–2 volt az állás. A második forduló parádésan kezdődött, és negyed óra után már 3–3 volt az eredmény, miután Vasile Pop vezetést szerzett az Energiának, majd Deniss Baior egyenlített a hazaiaknak. A 71. percben Vasile Pop harmadik gólját szerezte ezen a meccsen (a másik kettőhöz hasonlóan ezt is szabadrúgásból).
A találkozó végére elszabadultak az indulatok, így a hazaiak egy 11-eshez jutottak, a vendégektől pedig Ioan Husztit küldte idő előtt az öltözőbe a nagyváradi játékvezető, Marius Omuţ. A büntetőt Cosmin Iuhas értékesítette (4–4), viszont ezzel még nem ért véget a meccs: a hosszabbítás perceiben lesállás miatt az Energiának érvénytelenítettek egy gólt, majd Mihai Deac is ki lett állítva a második sárga lapja után, így az avasiak kettős emberhátrányba fejezték be a találkozót.
Ezt megelőzően az Avasújvárosi Talna odahaza a béltekieket verte, és ezzel Bogdan Faur edző-játékos alakulata pontszámban kiegyenlítette az Energiát, de jobb gólkülönbségének köszönhetően a széria élére állt.
Három hét alatt ez a harmadik éllovascsere az A-csoportban, amely jól tükrözi a széria kiegyenlített erejét. A 4. fordulóig első Olimpia két vesztes meccs után ismét nyert, és ezzel visszaállít a képzeletbeli dobogóra, de a negyedik helyre visszaesett Recolta is csak két pont hátrányban a Talna mögött.
Feljött az ötödik helyre Pálfalvi Unirea, miután 7–1-re verte a vendég mikolaiakat, így akár a Pettyénben játszó csapat is „karmester” szerepet játszhat az A-csoportban.
A B jelzésű szériában Vetésben játszották a széria derbiét, amit Dan Gavrilescu (2 gól), Denis Lazăr és Pop Nándor találataival 4–1-re nyert meg a Viitorul – a vendég Kaplonyi SE gólját Bistran Eliot jegyezte. Ezzel a két csapat helyet cserélt a táblázatban, és Cristian Popa edző legényei léptek fel a képzeletbeli dobogó harmadik fokára, viszont a két együttes négy pont hátrányban van a két az éllovas Nagykárolyi VSK Victoria és a Tasnádi Unirea mögött.
Alsóházi rangadót is rendeztek vasárnap – pontosabban papíron rangadó kellett volna legyen, viszont az eredmény tekintetében ez a mérkőzés nem mondható derbinek: a Kálmándi Schwaben meglehetősen könnyedén verte 10–1-re a vendég szaniszlóiakat. Utóbbiak hat lejátszott meccsen már 51 gólt kaptak, és a Luceafărul Deceballal együtt még mindig nyeretlenek a Liga 4 Elite-ben.
A negyedosztály A-csoportjában kissé megkeverte a táblázatot a hétvégi forduló, viszont ebben a szériában még mindig sok meccset halasztanak. Azonban élre állt az az alakulat, amely lejátszotta eddigi összes bajnoki mérkőzését, a Tasnádszántói Vulturii.
A Liga 4 B-csoportban úgy tűnik, ketté szakad a mezőny: a Homoródi Codreana, Batizi Sportul, Aranyosmeggyesi Dacia, Lázári Voinţa kvartett, és az őket követő nyolc csapatos üldöző bojt hat pont választja el.
A Liga 5-ben az Érdengelegi Termala és a Pusztadaróci Recolta második számú csapatai továbbra is száz százalékos mérleget nyújtanak, míg a Nagytarnai Înfrăţirea a hétvége legnagyobb különbségű győzelmével (13–0) szerezte meg idénybeli első pontjait.