Már az első helyet is elvesztette a CFR

2020.07.06 - 12:06

A hajrában vesztheti el a bajnoki címet a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, miután a Liga 1 hétvégi fordulójában 2–2-es döntetlent játszott az Astra Giurgiu otthonában.

Dan Petrescu edző alakulata az előző körben hazai pályán vesztett a rivális Universitatea Craiovával szemben, az olténiai alakulat pedig zsinórban a negyedik meccset is behúzta győzelemmel, és egy ponttal megelőzte a táblázatban a CFR-t.

A címvédő alakulat ebben az idényben az alapszakasz 5. fordulójától vette át a táblázat vezető pozícióját, csupán a 8. forduló után, egy hétre engedte át az első helyet a Szászmedgyesi Gaz Metannak. Szeptember 13. óta viszont a CFR állt az első helyen, az elmúlt 23 fordulóban vezette a tabellát.

A Liga 1 playoff-csoportjának hatodik fordulójában az olténiai alakulat Szászmedgyesről hozta el a három pontot. Vasárnap a FCSB-t fogadja hazai pályán, majd a Botoșani vendége lesz, a gyurgyevói találkozó után pedig hazai pályán játszik az utolsó fordulóban, a CFR ellen.

A CFR vasárnap az Astra Giurgiu vendégeként, a 17. percben már kettővel vezetett Mario Rondon és Andrei Burcă góljaival (0–2). A kolozsváriak ezután enyhe mezőnyfölényben játszottak, de nem csak az ellenfél, hanem a saját kapujukra is veszélyesek voltak. Legalább is ezt bizonyítja Mihai Bordeianu szerencsétlen labdaérintése, amiután a laszti a saját kapuba landolt, így hazaiak még a szünet előtt tudtak egyete faragni a hátrányukból (1–2). Fordulás után kissé leüllt a mérkőzés, viszont a hajrában Denis Alibec megszerezte az egyenlítő találatot (2–2), és bár a vége előtt Paulo Vinicius visszahozhatta volna a három pontot a CFR-nek, David Lazar nagyot védett, így megőrizte a 2–2-es végeredményt.

A kolozsváriak jövő hétfőn a Gaz Metant fogadják hazai pályán, majd a FCSB vendégei lesznek és a Botoșani-t fogadják a craiovai meccs előtt.

Jelenleg egy pont a Craiova előnye, és ha sikerült megőrizni az első pozíciót a bajnokság végéig, akkor 29 év szünet után lehet ismét bajnok Olténia emblematikus csapata.

LIGA 1, PLAYOFF, 6. FORDULÓ

Szászmedgyesi Gaz Metan – Universitatea Craiova 1–2 (1–1)

G.: Roberto Romeo 21., illetve Valentin Mihăilă 39., Alexandru Cicâldău 54.

FCSB – FC Botoşani 1–1 (1–1)

G.: Florinel Coman 13., illetve Alexandru Ţigănaşu 22.

Astra Giurgiu – Kolozsvári CFR 2ؘ–2 (1–2)

G.: Mihai Bordeianu 31. – öngól, Denis Alibec 79., illetve Mario Rondon 12., Andrei Burcă 17.

1. Universitatea Craiova         6          5          0          1          12–10  38

2. Kolozsvrári CFR    6          3          2          1          9–6      37

3. Astra Giurgiu          6          2          2          2          8–8      29

4. FCSB          6          1          3          2          11–10  28

5. FC Botoşani           6          1          2          3          6–8      28

6. Szászmedgyesi Gaz Metan 6          0          3          3          4–8      25

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.