Mani legyőzte a négyszeres Red Bull–győztes Jarvist

2013.09.09 - 15:46

A második helyen zárt szombaton a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emanuel a Brassó megyei Cheile Grădiştei üdülőhelyen rendezett I. Dirt Fest szuperenduro motoros terepversenyen.

A megmérettetésen brit és osztrák motorosok is rajthoz álltak, többek között a négyszeres Red Bull Romaniacs győztese, Graham Jarvis. A brittel hatalmas harcot vívott Mani, aki az utolsó körben lerázta a rendkívül rutinos, de elsősorban a hardendurohoz szokott Jarvist, és végül fél perccel ért korábban célban. A brittel folytatott adok–kapok miatt az ötszörös enduro és endurokrossz–bajnok Mani leszakadt az élen motorozó, motokrossz–bajnok Adrian Răduţától, aki három és fél másodperccel ért hamarabb célba a szatmárinál.

„Remek verseny volt: enduro, endurokrossz és motokrossz, illetve lassú technikás és gyors szakaszok egyaránt voltak. Sajnos kicsit későn kezdem a hajrát, de ha még lett volna 500 méter a pályából, akkor beértem volna Răduţát, és megnyerhettem volna a versenyt” – mondta Mani, aki bízik abban, hogy a szervezők hagyományt teremtenek a Dirt Festből.

A versenyen rajthoz állt a Szilveszter Márton is. Marci körhátrányban a 13. helyen zárt. Vasárnap azonban megnyerte az enduro román–bajnokság 3. fordulójának E2-es géposztályát, viszont Marcinak ez volt az idei első (és vélhetően utolsó) enduro bajnoki futama. Az E3-as géposztályban Mani fölényesen győzött, ezzel átvette a vezetést az összetett táblázatban.

Két hét múlva Szardínia–szigetre utazik Mani, ahol szeptember 29-én kezdődik a Six Days Enduro, a szakág legrégebbi versenye.