Mani ismét jól ment

2016.07.15 - 15:35

Remek tempóba motorozott pénteken Gyenes „Mani” Emánuel a Red Bull Romaniacson, aki a 47. helyről rajtolt reggel 8 óra után és az első tíz között zárta a napot. Az összetettbe is javított.

Sokba került Gyenes „Mani” Emánuelnek a csütörtöki műszaki meghibásodás, ugyanis a a 47. idővel ért célba a Red Bull Romaniacs hard-enduro megmérettetés második fordulójában, hátránya az összetettben pedig 2 óra, 21 percre nőtt az éllovas brit Andrew Noakley-val szemben. Sőt, a dobogó is már elérhetetlen távolságra nőtt, ugyanis 1 óra 40 perc a hátránya az új-zélandi Hamish Macdonald mögött. Mindezek ellenére Mani nem adta fel a versenyt, pénteken ismét remek tempót motorozott a világ legnehezebb hard-enduro versenyeként számon tartott nagyszebeni viadalon. A silver kategóriában bár a negyvenhetedik helyről indult a napi szakaszra, az első tíz között zárt pénteken, így az összetettben a csütörtöki 20. helyéről is visszakapaszkodhat a top 15-be.

Mint arról beszámoltunk, csütörtökön, a második versenynapon a harmadik helyről indult Mani, de 10 kilométer után leállt a motorkerékpárja. A javítás alatt több mint egy óra pihenőre kényszerült a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team pilótája. Folytatta és befejezte a napi szakaszt a szatmári, de ideje a 47. helyre volt elég. Így az összetettben is visszacsúszott a 20. pozícióba. Pénteken zajlott a 3. versenynap, ma pedig a zárófordulót rendezik. Mani – aki inkább a tereprali, az enduro és endurcross szakágak specialistája – már korábban is jelezte: mivel idén nem készült külön erre a versenyre, ezért a tisztes helytállás a cél.