Mani a 20.összetettben

2016.01.04 - 19:09

Miután vasárnap félbeszakadt a Dakar-rali első fordulója, a változatlanul rossz időjárás, a heves esőzés miatt lerövidítették a verseny hétfői, második szakaszát is Argentínában.

Továbbra sem kedvez a szerencse a Dakar szervezőinek és versenyzőinek sem: a kedvezőtlen időjárás még mindig megnehezíti a verseny gördülékeny menetét, a prológot pedig tömegbaleset miatt kellett félbeszakítani. Az első versenynapon a speciális szakaszt már nem tudták teljesíteni a versenyzők, akik azelőtt több mint 100 km-t tettek meg esőben, szélben. A kedvezőtlen időjárás továbbra is makacsul kitart Argentínában, ezért a tegnapi szakaszt is lerövidítették közel 200 km-el. Gyenes „Mani” Emánuel, a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team versenyzője a 26-ról vágott neki a Villa Carlos Paz-Termas de Rio Hondo közötti speciális szakasznak. Mani elégedetten nyilatkozott a prológon elért eredményéről. Az első fordulót bár félbeszakították, nehéznek ítélte az addig megtett szakaszt a szatmári versenyző. Hajnali fél négykor ébredt, és kevéssel öt előtt már úton volt. A vihar, heves esőzés megnehezítette a versenyt, amit végül félbeszakítottak, de így is 300 km volt a háta mögött az első nap — mondta. Tegnap 786 km várt a szatmári motorversenyzőre, melyből 450 km lett volna a speciális szakasz, de a szervezők végül 345 km-re rövidítették a távot. Maninak 3 óra 57 perc és 10 másodperc alatt sikerült teljesítenie a szakaszt, aminek köszönhetőn 10 perc a hátránya a nap győztese, Toby Price mögött. Mani a tegnapi teljesítményével a 20. helyet foglalja el az összetett táblázatban. Mint ismeretes a szatmári versenyző a Dakar rajtja előtt elmondta, a legjobb 15 között szeretne végezni, és idén is szeretné megnyerni a maraton kategóriát. Ha sikerül, ez lenne a harmadik győzelme a helyi tehetségnek a világ legrangosabb tereprali versenyén 2011 és 2015 után. Ma, a verseny harmadik napján Termas de Río Hondo és San Salvador de Jujuy között motoroznak majd a versenyzők, mely összesen 663 km-t jelent, ebből 314 km a speciális szakasz.