Majdnem megviccelték a VSK-t

2021.10.30 - 22:57

Őrzi veretlenégét a női kosárlabda Nemzeti Ligában a Szatmárnémeti VSK csapata, viszont szombat este Miguel Lopez edző tanítványai alaposan megizzadtak azért, hogy ez a sorozat ne szakadjon meg. A Marosvásárhelyi Sirius otthonában ugyanis erős ellenfélre találtak a lányok – mint ahogy arra számítani lehetett.
Már az első negyed első percei is jelezték, hogy a Maros-parti alakulat idén nem csak egyszerű résztvevője lesz a bajnokságnak, hanem az éremosztó helyekre is bejelentkezik. Az 5. percben 10–5-re vezettek a hazaiak, Carmin Popa edző csapatában pedig a húzóember, Helena Sherrill már hat dobott pontnál tartott. Beindult Sparkle Taylor is, és kevesebb mint egy perc alatt egyenlített (10–10), viszont az vezetést nem sikerült átvenni.
A második negyed első támadása után mutatott először VSK-vezetést az eredményjelző (15–16), majd Fodor Márta triplája négy pontot tett a két csapat közé (15–19). Egyszer még visszajött a Sirius (22–21, 13. perc), de öt perccel később már tizeneggyel vezet a VSK (24–35).
Plusz tizennégyről kezdte a második félidőt a szatmári csapat (30–44), és a 27. percig kellett várni, hogy húsz pontig tornázza fel az előnyét Lopez együttese (40–60).
Tizenöt pont maradt a VSK előnyéből a utolsó tíz percre (48–63), ahonnan a Sirius megkezdte a felzárkózást. Két perces 10–0-s sorozattal indított a marosvásárhelyi csapat (58–63), amire sikerült egy másik két perces 0–9-es válasz (58–72). Maradt a kiegyenlített játék, és két perccel a vége előtt tizenhárom pont volt a VSK előnye (64–77). Viszont korán kiengedtek a lányok, és az a két játékos, akire a legjobban kellett volna figyelni, Ruxandra Chiș és Sherrill másfél perc alatt behúztak egy 10–0-s sorozatot, így a hajrára már csak plusz három volt a VSK javára (74–77). Lopez időt kért, és a lányok kihúzták az utolsó másodpercig a támadást. Pontot már nem sikerült szerezni, a vásárhelyiek pedig csak Sherrill blokkolását tudták ünnepelni, a megmaradt 5 másodperc támadóidő ugyanis már nem volt elég nekik, hogy ismét betaláljanak. Így maradt a szatmári siker, és a VSK veretlenségi sorozata, viszont a szombati meccs utolsó negyedének a hibáit ki kell elemezzék a lányok és a szakmai stáb.
Kedden délben 12 órától a 6. forduló mérkőzését játssza idehaza a VSK az újonc Triumf Botoșani ellen, viszont az új járványhatósági szabályok miatt ezt zárt kapuk mögött rendezik.

NŐI KOSÁRLABDA NEMZETI LIGA, 5. FORDULÓ

Marosávásrhelyi BC Sirius – Szatmárnémeti VSK 74–77 (15:14, 15:30, 18:19, 26:14)

Sirius (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Czimbalmos Tímea (4/3/3), Helena Sherrill (20/4/1), Ruxandra Chiș (15/3/5), Tanita Allen (10/0/3), Dalishia Griffin (11/15/3) – Andreea Feiseș (3/1/2), Rebecca Lipovan, Cristina Badi (0/3/0), Sólyom Sára (11/6/0). Vezetőedző: Carmin Popa.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (18/1/6), Dora Ardelean (2/5/1), Sparkle Taylor (29/8/3), Biszák Boglárka (6/1/0), Stephanie Kostowicz (10/3/1) – Sierra Moore (1/3/0), Fodor Márta (11/3/1), Katarina Vuckovic (0/2/0), Paloma Cucu (0/0/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.