Majdnem döntetlen a zilahiakkal

2022.01.26 - 17:05

Jó iramú mérkőzésen maradt alul a jóval erősebb ellenfelével szemben a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata: a Liga 3 10-es csoportjának 9. helyezettje egyenlő ellenfele volt az 5. pozíciót elfoglaló Zilahi SCM-nek, amely a felkészülési mérkőzés utolsó perceiben szerzett 11-es góllal nyert a szatmárnémeti műfüves pályán, a Dinamo Sportbázison.
A szatmáriak két gólját az Avasújvárosi Talnától próbajátékra hívott két srác, Vajda Roland és Alex Bonea szerezték. A Juniorul SK-nál nevelkedett Vajda gólja nyitotta a mérkőzést (1–0), majd két egyéni hiba után a szilágyságiak egyenlítettek és fordítottak (1–2).
A fordulás után mindkét együttes sokat cserélt, Csik Tibor és Paul Levente edzőpáros most is lecserélte a teljes gárdát. A VSK enyhe mezőnyfölényben játszott, viszont a gól nem jött össze. Az utolsó percekben Eduard Dobrai hibázott a 16-oson belül, amiért 11-est ítélt a bíró, amit a zilahiak értékesíteni tudtak (2–3).
„Nem lehet okom a panaszra, hiszen a fiúk jól játszottak, sok helyzetet kidolgoztak, csak sajnos gond volt a kihasználással. Amit viszont le lehet vonni tanulságként a mai meccsből, hogy hátul, a saját kapunk előtt az egyéni hibákat ki kell küszöbölni. Az ellenfél gyakorlatilag minden adódó lehetőséget kihasznált, és abból nyert” – értékelt a találkozó után Csik Tibi.
A szatmári legények szombaton folytatják a felkészülési mérkőzések sorát, a Dinamo-pályán a negyedosztályos Nagykárolyi VSK Victoria lesz az ellenfél 11 órától.

LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Zilahi SCM 2–3 (2–2)

Gólszerzők: Vajda Roland, Alex Bonea, illetve Adrian Micaş, Sebastian Culda, Răzvan Dulap (11-esből).
SZVSK, 1. félidő: Anca – Batin, Tincău, Mureșan, Brata, Vajda, Barth, Jakab, Nyéki, Kanalos, Bonea.
SZVSK, 2. félidő: Anca – Dobrai, Prodan, Vădan, Ionescu, Pașca, Bura, Varga, Zamfir, Cădar, Sălăjan.
Játszottak még: Zsiga, Schvarczkopf.
Edzők: Csik Tibor, Paul Levente, Daniel Oșan.

Futball: búcsúzik a Román Kupától az Olimpia VSK

Kiesett a Román Kupából a szatmárnémeti labdarúgócsapat.

Futball: Olimpia VSK – Zilahi SCM a kupaszerdán

Augusztus 7-én, hazai pályán fogadja az Oli a Zilahi SCM együttesét.