Magyar Petra a 23. lett az U23-as Eb egyéni versenyében

2015.04.22 - 17:36

A Szatmárnémeti SK korábbi tőrvívója, a Temesváron sportoló Magyar Petra volt a női tőrvívócsapat legjobbja szerdán Vicenza településen, a 23 éven aluliak Európa–bajnoki küzdelmében.

A szatmári lány három győzelemmel és három vereséggel nyitott a csoportkörben, majd az első főtáblás mérkőzésen kikapott a Szatmárnémeti Kupa kadett korosztályos európai körversenyről is ismert szlovák Kitti Bitterovától. Magyar Petra a 23. helyen zárt, míg a válogatott többi tagja, Laura Vîrga a 24., Ana Boldor a 25., Isabelle Stan a 30. pozícióban fejezte be az egyéni versenyt.

Csütörtökön a csapatversennyel folytatódik a tőrvívó lányok U23-as Eb-je, szombaton pedig újabb szatmári résztvevő lép pástra: a Bukaresti Dinamo sportolója, Amalia Tătăran a párbajtőrvívók egyéni versenyében érdekelt.