Magyar klubcsapatok: négyből egy továbbjutó

2016.07.22 - 07:07

A Videoton mentette meg a magyarországi klubcsapatok becsületét: az kontinentális kupasorozatok egyetlen továbbjutója az Európa Liga-selejtező harmadik fordulójában folytatja a szereplését.

Nem volt folytatása a magyar labdarúgó-válogatott kiváló Európa-bajnoki szereplésének, ugyanis a klubcsapatok leszerepeltek a kontinentális kupasorozatok selejtezőiben. Mint ismeretes, a Bajnokok Ligájában a Ferencvárost az albán ezüstérmes Partizani Tirana búcsúztatta, de „példáját követte” az Európa Ligában a Debreceni VSC és az MTK Budapest is. Mindkét együttes kettős vereséggel búcsúzott.

A Loki a múlt heti hazai vereség után Fehéroroszországban 1–0-ra kapott ki a Tarpeda Zsodzinától az EL-selejtező második fordulós párharcának csütörtöki visszavágóján. A hajdúsági együttes gyakorlatilag a 90 perc alatt semmi veszélyt nem jelentett a rivális kapujára, a fehérorosz csapat viszont az első félidő derekán megszerzett vezetés után már leginkább az eredmény megtartására törekedett. A győztes gólt Vagyim Gyemidovics szerezte a 25. percben. A Tarpeda Zsodzina a következő körben az osztrák Rapid Wiennel találkozik.

Az MTK esetében már a sorsolásnál lehetett tudni, hogy nehéz dolga lesz a Gabala együttessel. Az azeriek már a magyarországi mérkőzésen is nyertek, de a csütörtöki retúrt is elvesztette az MTK. A 4–1-es összesítéssel továbbjutott Gabala már a 7. percben vezetést szerzett az észt Szergej Zenjov révén, a végeredményt pedig a libériai Theo Weeks állította be a 37. percben. Tavaly a csoportkörbe jutott azeriek a harmadik fordulóban a francia Lille együttesével találkoznak.

Egyedül a Videoton jutott tovább, de ez elsősorban a Székesfehérváron nyújtott teljesítménynek köszönhető. A Vidi ugyanis 1–1-es döntetlent ért el a Cukaricki vendégeként a csütörtöki visszavágón, így a múlt héten hazai pályán aratott 2–0-ás győzelmének köszönhetően továbbjutott. A szerb együttes az elefántcsontparti Ismael Fofana révén szerzett vezetést a 13. percben, a székesfehérváriak pedig Géresi Krisztián góljával egyenlítettek a 76. percben.

Az egyedüliként versenyben maradt magyar csapat a liechtensteini Vaduzt búcsúztató dán Midtjyllanddal találkozik a selejtező harmadik fordulójában. Jövő csütörtökön Székesfehérváron rendezik az első meccset, az augusztus 4-i visszavágón pedig Dániában lép pályára a Videoton.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Tarpeda Zsodzina – Debreceni VSC 1–0 (Gyemidovics 25. perc); továbbjutott: a Zsodzina kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel.

Gabala – MTK Budapest 2–0 (Zenjov 7. perc, Weeks 37.); továbbjutott: a Gabala kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel.

Cukaricki – Videoton FC 1–1 (Fofana 13. perc, illetve Géresi 76.); továbbjutott: a Videoton, 3–1-es összesítéssel.