Magyar–kazah, szerb–román párharcok a folyatásban

2013.07.26 - 18:42

A Barcelonában zajló vizes–világbajnokság férfi pólótornáján a C csoport második helyén végzett a magyar válogatott.

Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese a csoportkör harmadik, utolsó fordulójában ikszelt Ausztráliával (9–9). A román legények a harmadik meccsüket is elvesztették: a németek ellen gyengén kezdtek, a harmadik és a negyedik negyedben felzárkóztak, de egyenlíteni már nem volt idő és 9–8-ra kaptak ki, ezzel a D csoport utolsó helyén zártak, a nyolcaddöntőben pedig az Európa–bajnok Szerbia lesz az ellenfelük. A magyar legények Kazahsztánnal játszanak majd a legjobb nyolc közé jutásért.

A C csoport végeredménye: 1. Szerbia 6 pont, 2. Magyarország 3 (32–27), 3. Ausztrália 3 (25–26), 4. Kína 0.

A D csoport végeredménye: 1. Olaszország 6 pont, 2. Németország 4, 3. Kazahsztán 2, 4. Románia 0.