Magyar és román siker, görög blama

2014.11.15 - 09:05

Románia labdarúgó–válogatottja 2–0 arányban győzte le péntek este az addig még száz százalékos északír nemzeti együttest és ezzel átvette az F–csoport első helyét az Eb–selejtezőkben.

„Ez egy remek nap, nagyon boldog vagyok - mondta a mérkőzés után a duplázó Paul Papp, aki a 74. és a 79. percben talált be a britek kapujába. – A csapat remekül játszott és én ott voltam a befejezésnél. Szerintem nem ez volt a sportpályafutásom legjobb napja, hanem az, amikor elkezdtem sportolni” – tette hozzá.

A csoport másik mérkőzésén a magyar labdarúgó–válogatott hazai pályán 1–0-ra legyőzte a finn csapatot, így északi riválisát megelőzve feljött a harmadik helyre a csoportban. A találkozó egyetlen gólját a nyolcvanadik válogatott mérkőzésén szereplő Gera Zoltán szerezte a 84. percben.

A selejtező legnagyobb meglepetését viszont a görögök szolgáltatták, akik hazai pályán vesztettek 1–0-ra a Feröer–szigetek csapatával szemben. A szigetország együttese 2011 júniusa után nyert újból tétmérkőzést, akkor Észtországot múlták felül hazai környezetben. Még több idő telt el a legutóbb idegenbeli siker óta (szintén tétmérkőzésen), ehhez 2001 márciusáig kell visszalapoznunk az eredmények között, akkor Luxemburg volt az ellenfél. „Ez Feröer legnagyobb győzelme, ez nem is kétséges. 1992-ben megvertük Ausztriát, de Görögország nagyobb név a futballban” – ismerte el Lars Olsen szövetségi kapitány. Túlodlalt természetesen nagy volt a szomorúság. A találkozó után megegyezett a válásról a görög válogatott szövetségi kapitánya, Claudio Ranieri, valamint a helyi szövetséget vezető elnök, Jorgosz Szarrisz. Az eddig sem túl sikeres olasznak egy ilyen blama után már nem lehetett maradása. A keddi, Szerbia elleni felkészülési találkozón még Ranieri ülhet a kispadra, utána távozik.