Magyar és román siker a nyitányon

2013.12.08 - 15:18

A magyar női kézilabda–válogatott – különösen második félidei remek teljesítményével – 35–27-re legyőzte a cseh csapatot a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának szombati nyitányán – tájékoztatott az MTI.

A tavalyi Európa–bajnokságon bronzérmes magyarok húsz perc után pörögtek fel, addig az ellenfél vezetett.

Hajdu János szövetségi kapitány együttese legközelebb ma lép pályára az esélytelenebbnek tartott tunéziai válogatott ellen. Az afrikai együttes szombaton a románoktól kapott ki. Gheorghe Tadici szövetségi kapitány csapata egyébként simán nyert, a 11. percben már 6–1-re vezettek tanítványai, a szünetig pedig nyolcra növelték a fort (15–7). A folytatásban sem változott a játék képe, egy perccel a meccs vége előtt pedig 27–15-ről zárkózott fel Tunézia tíz gólra.

A vb–nyitány eredményét egyébként Lengyelország állította be, 40–6 arányban győzött Paraguay ellen.

Az 1. forduló szombati mérkőzéseinek eredményei

A csoport

Montenegró – Dél–Korea 24–22, Franciaország – Kongói DK 31–13, Hollandia – Dominika 44 – 21

B csoport

Szerbia – Japán 28–26, Brazília – Algéria 36–20, Dánia – Kína 44–21

C csoport

Angola – Argentína 33–23, Lengyelország – Paraguay, Norvégia – Spanyolország 22–20

D csoport

Magyarország – Csehország 35–27, Németország – Ausztrália 36–15, Románia – Tunézia 27–17.