Magyar bajnoki bronzérem a 12 éves szatmári teniszezőnek

2015.08.06 - 12:51

Baranyai Dóra szerdán a dobogó harmadik fokára állhatott fel a 12 éves lányok magyar bajnoki küzdelmeinek páros teniszversenyében.

Magyar bajnoki bronzérmet szerzett a szatmárnémeti Baranyai Dóra a Szegeden rendezett korosztályos országos tornán. Kozán Attila edző tanítványa a sarkadi Juhász Dorisszal az oldalán az első mérkőzést 6:3, 6:2-re nyerte az Anka Sára Vivien, Stoiber Norina párossal szemben, majd a torna 4. számú favoritját, a Bartha Panna, Borsos Réka kettőst verték 6:4, 6:1-re. Az elődöntőben viszont erősebb ellenfelet kaptak Dóráék: a bajnokság második legjobb duója, Matkó Réka és Szabanin Natália 6:0, 6:3-ra győzte le a szatmári, sarkadi kettőst.

Dórának ugyanakkor nem sikerült érmet fognia egyéniben. A rendkívül erős és népes mezőnyben egy szabad kör után a 32-es főtáblán kezdett, ahol Varga Viktóriát 6:1, 6:4-re verte, viszont a legjobb nyolc közé jutásért rendezett mérkőzésen összekerült Magyarország legjobbjával, Tóth Amarissával, aki Európa legjobb öt korosztályos teniszezője közé tartozik. Dóra szettgyőzelem nélkül kapott ki, de Tóth ezután is nullára verte mindegyik ellenfelét. „Sajnos, kedvezőtlen volt Dóra ága. Tavaly is kifogtuk Amarissát, most sem úsztuk meg. Pedig úgy gondolom, hogy Dóra jobb helyet is foghatott volna, ha nem jön ilyen korai fordulóban a Vasas teniszezője” — mondta el lapunknak Kozán.