Magyar bajnok lett a szatmári Czerlau Jennifer

2021.06.01 - 09:47

A Szatmárnémeti Unio SK-nál Terely Mihály edző egykori tanítványa már több éve Magyarországon él családjával, és a Miskolci Vasutas Sportclubnál folytatja sportolói pályáját. A Magyar Judo-szövetség adatbázisa szerint az ifjúsági Európa Kupán ezüstérmes junior válogatott 20 éves lánynak ez az ötödik bajnoki aranyérme, miután korábban ifjúsági B országos bajnokságot, kétszer ifjúsági bajnokságot, és egyszer felnőtt bajnokságot is nyert. Ez utóbbi korosztályban egyébként két bronzérme is van Jennifernek, a junioroknál pedig korábban szerzett két bronzérmet, illetve egy harmadik helyezés szerepel a neve mellett az ifjúsági B országos bajnokságon is. Az U23-as bajnokságon ezüstérmet szerzett, a felnőtt és junior Magyar Kupán pedig kétszer állhatott a dobogó második fokára.
Az elmúlt hétvégén Győrött diadalmaskodott a szatmári lány, a -70 kilogrammos súlycsoport versenyében bizonyult a legjobbnak.

Cselgáncs: bajnok lett Iannis Marina

Pitești-en a 12 éven aluli fiúk 42 kilogrammos súlycsoportjában szerzett aranyérmet.

Cselgáncs: aranyérmet szereztek a Balkán-bajnokságra készülők

A szlovákiai Nagymihályon léptek tatamira az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái, akik a június közepén a Balkán-bajnokságon kell majd bizonyítsanak.

Cselgáncs: előkelő helyen két Gergely-tanítvány

Dobogón álltak Gergely Attila tanítványai, Clipa és Grebúr, a május 25. – 26.-i hétvégén, Szatmárnémetiben megrendezett Satu Mare Kupán.