Magabiztos Button-győzelem Belgiumban

2012.09.03 - 08:32

Rajt-cél győzelmet aratott a pole-pozícióból rajtoló Jenson Button (McLaren-Mercedes) a félelmetes karambollal kezdődő Belga Nagydíjon.

Jenson Button makulátlan versenyzéssel megnyerte a Belga Nagydíjat, amelyen az élről rajtolva egy pillanatig sem ingott meg. Egy boxkiállással letudta a versenyt, mellette Sebastian Vettel vállalkozott ilyen stratégiára, és a 10. rajthelyről induló német jutalma a 2. helyezés lett, aminek köszönhetően Mark Webbert megelőzve feljött a vb-pontverseny második helyére.

Hátránya 24 pontra olvadt a vb-éllovas Fernando Alonsóval szemben – a Ferrari pilótája roppant balszerencsés volt, a rajtnál belekeveredett abba a karambolba, amelyet Lewis Hamilton és Romain Grosjean okozott, és Sergio Pérezt is magukkal rántották a bukótérbe. Autók és alkatrészeik röpködtek, jött a biztonsági autó, és csak az volt a jó hír, hogy mindenki sértetlenül megúszta a balesetet.

A Sauber-istálló 2. és 4. rajthelyéből nem lett pontszerzés, Kobajasi autója is megsérült, és a japán csak a 13. helyen ért célba.

A 3. helyről induló Kimi Raikkönen harmadik lett, miután Vettel taktikája kifogott rajta. Ám így sem kell szomorkodnia a finnek, aki a vb 4. helyén áll, 33 pontra Alonsótól.

A 300. versenyhétvégéjén szereplő Michael Schumacher a verseny elején a dobogóra is esélyesnek tűnt, de aztán csak 7. lett a gumikat túl intenzíven koptató Mercedesszel.

Belga Nagydíj

Végeredmény: 1. Button, 2. Vettel, 3. Raikkönen, 4. Hülkenberg, 5. Massa, 6. Webber, 7. Schumacher, 8. Vergne, 9. Ricciardo, 10. di Resta.

A VB-pontverseny élmezőnyének állása (pilóták): 1. Alonso 164 pont, 2. Vettel 140, 3. Webber 132, 4. Raikkönen 131, 5. Hamilton 117, 6. Button 101. Konstrüktőrök: 1. Red Bull-Renault 272 pont, 2. McLaren-Mercedes 218, 3. Lotus-Renault 207, 4. Ferrari 199, 5. Mercedes 112.