Szatmárnémeti

Madármegfigyelés és verseny

Fotó: Élet Fája Egyesület
2022.02.04 - 13:15
Huszonnégy tanintézmény huszonnégy diákja és kísérő tanáraik vettek részt február másodikán, a vizes élőhelyek világnapján az Élet Fája Egyesület által megrendezett eseményen.

Február másodika a vizes élőhelyek világnapja. Ebből az alkalomból az Élet Fája Egyesület, együttműködve a Szatmár Megyei Tanfelügyelőséggel, valamint a Helyi Védett Területek Szolgálatával, huszonnégy tanintézmény önkénteseinek bevonásával megszervezte a világnaphoz kötődő tevékenységet Tiszteld! Gondozd! Állítsd vissza! Szeresd! mottóval. A rendezvény egyik fontos célja felhívni a figyelmet arra, hogy mennyire fontosak az ember és a természet számára a vizes élőhelyek. A szerdai esemény is része volt annak a hat hónapig tartó programsorozatnak, mely különböző tevékenységekből áll. A programban több mint 170 diák vett részt, közülük választották ki a 24 legaktívabbat huszonnégy iskolából, ők és tanáraik szerepelnek az idei tevékenységekben. Minden iskolát egy diák és egy tanár képviselt, de ők tájékoztatják a tevékenységekről az iskoláik többi diákját és pedagógusát is. Már korábban meghirdettek egy versenyt, melynek az volt a célja, hogy minden résztvevő készítsen egy plakátot, hogy azzal felhívja a figyelmet egy általa fontosnak tartott természetvédelmi területre. A plakát elkészítésében segíthettek az osztály- és iskolatársak is. A plakát elkészítésére két hét állt a diákok rendelkezésére. Minden plakátot díjaztak, és nyilvántartásba vették azt a területet, ami fontos az ember és a természet számára.
A diákok és kísérők Fehér Kinga és Ölyus Gabriella, a Román Madártani Intézet szatmárnémeti fiókszervezete tagjainak irányításával madármegfigyelésen vettek részt a Szamos-parton; minden résztvevő kapott egy távcsövet, amit haza is vihetett. A szerdai madármegfigyelésen többnyire vadkacsát és kormoránt láttak a diákok. A gyerekek által készített plakátokat az Iparosotthonban értékelték és díjazták. A rendezvény főszervezője Békéssy Erzsébet, az Élet Fája Egyesület elnöke volt, a tanfelügyelőséget Mariana Săsăran biológia szakos tanfelügyelő, a környezetvédelmi ügynökséget Elek Emese és Petric Vasile Marian, a védett területek országos ügynökségét Adriana Culda osztályvezető képviselte. A plakátokat elbíráló zsűri — Mariana Săsăran, Adriana Culda és Békéssy Erzsébet — döntése alapján a következő eredmény született: 1. díj: Tepfenhart Denis (Krasznabéltek), 2. díj: Burjan Jennifer (Ioan Slavici Főgimnázium), 3. díj: Kerezsi Júlia (Kálmánd).
Az Iparosotthonban tartott esemény végén Békéssy Erzsébet ismertette az általa vezetett egyesület ez évi terveit.

Elek György

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kéz a kézben: új környezettudatossági projekt indul

A legfogékonyabb generációt veszi célba a projektvezető fejlesztési társulás és partnerei.
Szatmár megye

Napirenden a környezetvédelmi projektek

A környezetvédelmi projektek támogatásáról szóló munkamegbeszélésnek adott otthont ma a Szatmár Megyei Tanács.
Szatmár megye

Folyómentő Iskolahálózat Építő Workshopja

Műhelymunka, Folyóműveltségi Eszköztár, Folyó Örökbefogadás és Guruló Műanyag Műhely