Mácska hazahozta a vándorkupát

2014.05.19 - 16:31

Ötből négy fordulót nyert meg az Olimpici GP párbajtőrvívó kőrtornán a Szatmárnémeti SK sportolója, Mácska Ádám, így vándorkupát hozhatott haza.

Megnyerte a 14 éven aluliak versenyét az Olimpici Grand Prix nemzetközi párbajtőrvívó körtornán Mácska Ádám, a Szatmárnémeti SK sportolója. A Békéscsabán rendezett idényzárón a Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványa „átgázolt” az újonc kategória mezőnyén, a legszorosabb asszóját a döntőbe vívta, ahol 15–13-ra győzte le az SZ–L Bau Balaton vívóját, Csere Bencét.

Mácska egyébként az idei GP–idényben ötből négy fordulót nyert meg, így ismét hazahozta a korosztály legjobbjának járó óriás vándorkupát. Az újonc fiúk között Zimán Dávid a 13., Alex Oroian pedig a 18. lett a 83 fős mezőnyben.

Mácska pástra lépett a 15 évesek versenyében is, ahol a legjobb nyolc közé menetelt. A BVSC párbajtőrvívója, Mestyanek Máté állította meg, 15–13-ra verte a szatmárit, aki legjobb kiesőként az 5. helyen zárt. „Ádám a két nap alatt 18 csörtét (5-ig tart a pontozás – szerk. megj.) és 12 asszót (15-ig tart a pontozás – szerk. megj.) vívott, és egyetlen meccset vesztett, a 15 évesek negyeddöntős asszóját. Nem hiszem, hogy bárkinek lenne oka a panaszra az ő teljesítménye esetében” – mondta Nagy Lehel, aki ezúton is köszönetet mond a szatmárnémeti Fencing Egyesület és a szülők támogatásának.

A serdülő fiúk korosztályában egyébként Oroian a 23. helyen zárt a 67 fős mezőnyben.

Az első nyolc között zárt a gyeremek korosztály versenyében Pfeifer Melany is. A szatmári párbajtőrvívó a 7. lett, míg csapattársa, Kató Zsófia a 10. pozícióban, Kiss Asztrid pedig a 41. helyen fejezte be a küzdelmeket. Pfeifer az újoncok viadalában is pástra lépett és a 11. lett, Pallai Amarillisz pedig a 22. Kató pedig a 27.

A törpici kategóriában Maria Crăciun a 16., Szabó Boglárka a 19., Ariana Nemeş a 32., Szabó Szabolcs a 38., Luca Gurza a 43., Luca David a 45. helyen zártak, a gyerek korosztályban Lázár Ruben a 37., Szenes Róbert a 75. pozícióban fejezték be a versenyt. A serdülő lányoknál Teodora Costea a 25. lett.