Mácska Ádámot Wroclawban sem győzték le

2013.03.25 - 11:15

Mácska Ádám az első, Kató Zsófia pedig a második helyen zártak Wroclawban korosztályuk versenyében, a régió egyik legrangosabb nemzetközi megmérettetésén.

A Szatmárnémeti SK titánja, a 13 éves Mácska Ádám Lengyelországban, a régió egyik legrangosabb korosztályos párbajtőrvívótornáján sem talált legyőzőre. A Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványa keresztül gázolt a mezőnyön a Wroclawban rendezett Challenge Wratislavia nemzetközi tornán, és a 12-13 évesek versenyét simán nyerte. Az elődöntőben még csapattársa, Alex Oroian sem tudott megálljt parancsolni Ádámnak, így előbbi a 3. helyen zárt a 131 fős (!) mezőnyben.

Mint ismeretes, a szatmári legény a magyarországi Olimpici Grand Prix nemzetközi körversenyen toronymagasan vezet a korosztály összetett táblázatában, miután eddig mind a négy fordulót megnyerte.

Kiváló eredményt ért el a 11 éves lányok megmérettetésén Kató Zsófia is: a 94 fős mezőnyben a szatmárnémeti párbajozó a döntőig menetelt, ahol bár vereséget szenvedett, de dobogóra állt, és az ezüstérmet akasztották a nyakába. Zsófia az Olimpici GP-n a korosztály összetettjének második helyét foglalja el, de csak két pont a lemaradása az éllovas mögött.

A 12-13 évesek között, a 114 fős mezőnyben Pallai Amarillisz a 7. helyen zárt, míg Pfeifer Melany a nyolcaddöntős asszót vesztette el.

A 14-15 évesek között, a 180 fős mezőnyben Kató Zoltán a 6. lett, míg Szép Márton a legjobb 32-be jutásért rendezett párharcot vesztette el.

„Fantasztikusak ezek az eredmények, a sportolóink odatették magukat, és mindent megtettek a győzelemért. Eddig nem küzdöttek ilyen rangos versenyen” – értékelt Nagy Lehel, aki köszönetet mond a szülők támogatásának, illetve azon iskolák vezetőségének, ahol ezek a sportolók tanulmányaikat folytatják.