Belföld

Ludovic Orban: nem fogok elfogadni semmilyen egyezséget a PSD-vel

2021.09.10 - 12:14

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke erről az alakulat Giurgiu megyei szervezetének vezetőségi ülésén beszélt pénteken, az elnökjelölti programjának bemutatásakor.

Orban három kiutat lát pártja számára a kormányválságból: a koalíció helyreállítását, az PSD-vel kötött egyezséget és az ellenzékbe vonulást. 'Én személyesen nem tudok elfogadni semmilyen egyezséget a PSD-vel. Akárhány egyezséget kötött a PNL az idők folyamán a PSD-vel, a PNL-t minden esetben súlyos veszteségek érték' - mondta a pártelnök.

Orban kifejtette, hogy elfogadhatatlannak tartja a kisebbségi kormányzást és az ellenzékbe vonulást is, az egyetlen megoldás szerinte a koalíció helyreállítása. A politikus hivatkozott egy friss felmérésre, amely szerint a lakosság hetven százaléka is a koalíció helyreállítását támogatja.

'Ez nem bonyolult. Tudjuk, mi az ára a koalíció helyreállításának. Ezt az árat kifizethetjük most, két nap, egy hét vagy 45 nap múlva, de ki fogjuk fizetni, higgyék el nekem' - jelentette ki arra utalva, hogy az USR PLUS a miniszterelnök lecserélését szabta meg a kormányba való visszatérésének feltételéül.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.