Belföld

Ludovic Orban: Ha elveszítem a belső választásokat a PNL-ben, lemondok a képviselőház elnöki tisztségéből

2021.08.10 - 06:14

Erről a Digi24 hétfő esti műsorában beszélt Orban, és hozzátette, hogy Florin Cîţunak is le kellene mondania kormányfői tisztségéből, amennyiben ő lesz a belső választások vesztese. Szerinte vesztesként Cîţu elveszíti legitimitását, mivel a párt nem őt támogatja.

'Becsületbeli kérdésről van szó. Ha én elvesztem a választásokat, még szeptember 25-e előtt megírom lemondásomat a képviselőház elnöki tisztségéből' - szögezte le a PNL elnöke.

Orban kifejtette, néhány pontban elégedetlen a Cîţu-kormánnyal, például azért, mert Románia nincs az első 16 uniós állam között, amelyeknek az országos helyreállítási tervét jóváhagyta az Európai Unió, vagy mert idén tavalyhoz képest kisebb összegben sikerült uniós alapokat lehívni, ugyanakkor amiatt, mert a COVID-19 ellen beoltott személyek száma sokkal elmarad attól, amire a kormány számított.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.