Belföld

Ludovic Orban: a PNL jelenleg a PSD csatolmánya; kilépek az alakulatból

Fotó: Agerpres
2021.11.22 - 12:00
Ludovic Orban bejelentette hétfőn, hogy kilép a Nemzeti Liberális Pártból (PNL), amely szerinte a szociáldemokrata vezetők 'felmosórongyává vált'.

'A PNL jelen pillanatban a PSD csatolmánya. Iohannis és a PSD vezetősége ezt a történelmi pártot, amely a leggazdagabb történelemmel és hagyományokkal rendelkezik az Európai Unióban, a szociáldemokrata vezetők felmosórongyává tette. Rávették, hogy megszegjék a románoknak tett minden kötelezettségvállalásukat, hogy visszahozzanak a hatalomba egy mérgező pártot, amely ellen minden erőnkkel küzdöttünk, hogy eltávolítsuk a hatalomból' - fejtette ki a volt liberális elnök a PNL országos politikai bürójának hétfő reggeli ülése után.

Hozzátette, nagyon nehéz számára a döntés, de meg fogja tenni: kilép a PNL-ből, ellenzékbe vonul, hogy továbbra is őszintén, becsületesen, tisztelettel, odaadással képviselhesse mindazon román polgárokat, akik valóban hisznek Románia fejlesztési projektjében.

A politikus szerint a PNL jelenlegi vezetősége 'zsákutcába vitte' a pártot.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.