Lucas tripla-duplát teljesített a váradiak elleni meccsen

2012.11.09 - 19:19

Csak a két csapat eredménye közötti különbség volt a kérdés péntek délután a Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi U VSK női kosárlabda bajnoki mérkőzésen.

A Dan Fleşeriu, Cecilia Nastor edzőpáros tanítványai a 25 órás Csevakata–Szatmárnémeti út után levezetőként a bihariak ellen játszottak, és sima, ötvenöt pontos sikert arattak. Italee Lucas vezényletével a szatmáriak 150 másodperc után már 11–0-ra vezettek, a 16. percben pedig huszonhat pont volt az előny (40–14). Adriana Niculescu edző csapata gyakorlatilag csak akkor „jutott levegőhöz”, amikor a hazaiak egy kicsit kiengedtek. Ez történt a második félidő elején, ekkor tizenhét pontot dobtak a váradiak. Nyilván, a szatmári lányok sem hagyták alább, és a 25. percben harmincötre (63–28), az utolsó pihenő előtti pillanatokban pedig harminchatra növelték az különbséget (73–37). Ekkor már az volt a kérdés, hogy az utolsó tíz perc elég lesz-e a VSK-nak, hogy bedobja a századik pontot is. Lucas folytatta a pontgyártást, Nagy Anita kétszer is betalált távolról, Utahya Drye, Rada Giurgiu, Diana Moldoveanu és Szmutku Renáta is betalált, azonban a meccs végét jelző sípszó 99–44-es állásnál megszólalt.

A VSK szerdán a Montpellier otthonában folytatja a FIBA Európa Kupa–szereplését, jövő hét vasárnap pedig az Aradi ICIM elleni lépnek pályára a lányok. Megtörténhet, hogy a VSK az egyik alapemberét, Anemarie Părăut kénytelen lesz nélkülözni, egy sérülés miatt. „Sajnos nem javul az állapota, és kérdéses, hogy felépül egy hét alatt. Addig keresnem kell egy megoldást, hogy hatékonyan tudjam helyettesíteni. A franciaországi találkozó alkalmas lesz arra, hogy felkészítsem a csapatot az ICIM elleni bajnokira, nekünk elsősorban a Nemzeti Ligában való szereplés élvez elsőséget” – mondta a találkozó után Dan Fleşeriu.

A meccs legjobbja egyébként a tripla–duplát teljesítő (32 pont, 14 lepattanó, 11 gólpassz), 44 pontos hatékonysággal játszó Luca volt.

Nemzeti Liga, 10. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi U VSK 99–44 (22:12, 26:9, 25:17, 26:6).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (17, 13, 7), Moldoveanu (2, 2, 0), Orosz (4, 0, 1), Szmutku (1, 2, 4), Ivan (6, 1, 0), Kovacsevics (4, 6, 0), Nagy (12, 1, 1), Giurgiu (5, 0, 1), Whittington (6, 3, 0), Freeman (10, 4, 3), Lucas (32, 14, 11).