Luca Felber: kettőből kettő

2015.10.18 - 15:45

A cselgáncs-bajnokság után a földharcban is a legjobbnak bizonyult súlycsoportjában és korosztályában a Szatmárnémeti Unio SK sportolója, Luca Felber.

A Terely Mihály, Ramona Igna-Pal edzőpáros tanítványa a 11 éven aluliak 42 kilogrammos súlycsoportjában tarol, legutóbb szombaton, Drobeta-Turnu Severinen bizonyult legyőzhetetlennek. A fiatal srác így ebben az évben mindkét versenyen bajnok lett, habár a földharcban nagy lélekjelenlétre volt szüksége, hogy a dobogó legfelső fokán zárjon. A döntőben ugyanis a piteşti-i ellenfele 15 másodperccel a meccs vége előtt még vezetett egy sidóval, de Luca nem ijedt meg, és egy leszorítással visszahozta és megnyerte a párharcot.

Nem volt ilyen szerencséje a 15 évesek között Czerlau Jennifernek: a cselgáncs stílusban bajnok sportoló szombaton elvesztette a földharc-ob döntőjét a +52 kilogrammos súlycsoportban, így ebben a stílusban idén két ezüstérmet szerzett, korábban ugyanis a 16 éven aluliak bajnokságán is a második lett.