LPS és szigeti sikerek Újvárosban

2013.07.29 - 13:28

Két korosztályos labdarúgótornát rendeztek az elmúlt hétvégén Avasújvárosban: a 8 éven aluliak, majd a 11 éven aluliak mérkőztek a helyi focipályán.

A Szatmárnémeti LPS csapata nyeret a 11 éven aluliaknak rendezett Fedorca Csaba Kupa labdarúgótornát, Avasújvárosban. A szatmári legények 3–0-ra győztek a vasárnapi torna döntőjében a Besztercei Gloria együttesét. A kisdöntőben is szatmári siker született, ugyanis a Szatmárnémeti Juniorul SK 3–2 arányban győzött a Máramarosszigeti Plimob korosztályos csapata ellen. Az 5. helyen zárt a Szatmárnémeti Primavera SK, 6. lett a Kinder FC Nagykároly, míg a 7–8. pozíciókon a Máramarosszigeti Atletic és a Nagybányai Dynamic osztoztak.

Szombaton a 8 éven aluliak küzdöttek az Avasújváros Kupáért. A Plimob bizonyult a legjobbnak, miután a fináléban 1–0-ra verte az Avasfelsőfalui Il Calciot, míg a képzeletbeli dobogó harmadik helyére a Juniorul SK korosztályos csapata állhatott fel, miután a kisdöntőben legyőzte a házigazda Talna legénységét. 5. lett a Börvelyi Stăruinţa, 6. a Szatmárnémeti Olimpia FC „kékek”, 7. az Olimpia FC „sárgák”, a 8. pozícióban pedig a Primavera SK zárt.