Liu Shaoang olimpiai bajnok 500 méteren

2022.02.13 - 15:07

Gyakorlatilag az utolsó esélye volt 500 méteren az éremszerzésre magyar férfi rövid pályás gyorskorcsolyázóinknak. Viszont nem kezdődött túl jól a negyeddöntő, hiszen előbb Liu Shaolin Sándor és Krueger John-Henry is búcsúzott a negyeddöntőben, s már csak Liu Shaoang maradt. Ő viszont futamgyőztesként, a legjobb idővel jutott előbb az elődöntőbe, majd a fináléba is. A döntőben már nem volt mese, azonnal az élre tört, s bár az Európa-bajnok orosz Konsztantyin Ivliev végig szorongatta, de megelőzni nem tudta, így 40 másodpercet követően első helyen, olimpiai bajnokként ért célba a világbajnok magyar sportoló Ivliev és a kanadai Steven Dubius előtt.
A magyar küldöttség már a harmadik érmét nyerte a kínai fővárosban, ugyanis a vegyesváltó és Liu Shaoang 1000 méteren egyaránt harmadik helyen zárt. Egyéni versenyszámban viszont Liu Shaoang lett Magyarország első aranyérmese a téli játékokon.
„Nem tudom, hogy mikor fogom lereagálni ezt az egészet. Reggel, ébredéskor mintha éreztem volna, hogy olimpiai bajnok leszek. Sokáig vártam a szerencsére, mert úgy gondoltam, hogy rosszul indul az egész olimpia. Előbb pozitív lett a koronavírus-tesztem, majd 1000 méteren és 1500-on sem jött össze a siker. Úgy gondoltam, hogy nem várok a szerencsére, és magam kell megküzdjek az aranyéremért” – nyilatkozta az M4 Sportnak a kétszeres olimpiai bajnok, aki négy éve a csapattal zárt az első helyen.

Pesek Attila

Fotó: MTI

Megvan az idei téli olimpián a második magyar érem

Liu Shaoang bronzérmes lett a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres számában a pekingi olimpián, ugyanakkor testvérét, Liu Shaolin Sándort kettős szabálytalanság miatt kizárták és a teljes mezőny végére sorolták.

Bronzérmes a rövidpályás gyorskorcsolya vegyes váltó

Bronzérmes lett a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia összeállítású rövidpályás gyorskorcsolya vegyes váltó a pekingi téli olimpia szombati versenynapján.