Liga 4: Villámrajtott vettek a C-csoport éllovasai

2020.03.01 - 08:30

Hazai győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a labdarúgó Liga 4 C-csoportjának két éllovas csapata: a Szatmárnémeti VSK 5–1-re verte a Kalonyi Fortunát, míg a Nagykárolyi VSK Victoria 8–0-s zakóval küldte haza a Börvelyi Stăruințát.

A VSK Cădar és Bogdan Nyilvan góljaival vezetett, majd Svarczkopf talált be 11-esből, és lett 3–0 az állás a szombati meccsen. Békési Zoltán szépített (3–1), de Bogdan Nyilvan még betalált egyszer, Marius Cadar öngólt rúgott, így 5–1-el kezdte az idényt Ritli Zoltán edző legénysége.

A nagykárolyiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, ugyanis góljai felét szerezték meg az első negyvenöt percben. A fordulás után is rúgtak még négyet a börvelyieknek, így sikerült egy kicsit a táblázat gólkülönbségén is alakítani.

Marius Botan edző a találkozó végén elsősorban a Kaplonyi AS-tól igazolt Bákai Szabolcsot dicsérte: Bákai Balázs testvére kezdőként lépet pályára és góllal, illetve három gólpasszal mutatkozott be új csapatánál.

A mérkőzésen egyébként Tilinger mesterhármas szerzett, Zbona és Mărneanu duplázott, és a Bákai-góllal lett 8–0-s végeredmény.

A két alakulat 43 ponttal vezeti a szériát, a VSK-nak +78, míg a Vikinek +69 a gólkülönbsége.

Szöveg: Pesek Attila

Fotók: Szilágyi Edömér, anziksz.com