Vidék

Liga 2-es csapat után is veretlen az Unirea

2018.07.28 - 17:35

A két negyedosztályos ellenfél elleni győzelem után másodosztályos alakulattal játszott döntetlent, felkészülési mérkőzésen a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata. Cosmin Anton újabb gólpasszt adott, ezúttal Cornel Ene talált be az ellenfél kapujába.

Nem csak negyedosztályos csapatok elleni vitézkedés volt a Tasnádi Unirea részéről az előző két felkészülési mérkőzésen nyújtott teljesítmény, Cristian Popa edző tanítványai ugyanis egy erős másodosztályos alakulattal szemben is tisztesen helyt állt: a Nagykárolyi VSK Victoria elleni 3–1 és a Csenger FC elleni 6–0 után 1–1-et játszott a harmadosztályos csapat Nagyváradon, a Luceafărullal.

A Bihar megyei alakulatban a megszűnt Szatmárnémeti FC Olimpia négy korábbi labdarúgója is pályára lépett: Lukacs, Vasile Pop, Oros és Ludușan játszott a nagyváradi piros-kék csíkos mezben. Utóbbi be is talált Görbe kapujába: az első félidőben egy 30 méteres bombát küldött a tasnádi kapu vinklijébe (1–0).

Az első félidőben egyébként egyértelmű volt a hazai fölény. Viszont a tasnádiak remekül zártak a védelemben egy olyan csapattal szemben, amely három nappal korábban 5–0-lal verte a másodosztályos csoporttársát, a Temesvári ASU Polit (az avasújfalui származású Vasile Pop négy góljával). Igaz, Görbén egyszer a kapufa is segített, de ez semmit sem von le tasnádiak érdeméből. Ráadásul a fordulás után nem csak a térfelet, de a labdabirtoklási arányt is megcserélte a két együttes. Popa legényei bátrabban léptek fel a vendéglátóikkal szemben, veszélyes helyzeteket is vezettek, és a 60. percben kiegyenlítettek: Anton szögletére Cornel Ene érkezett, aki fejjel a rövid sarokba küldte a labdát (1–1). Az élvonalbeli rutinnal rendelkező szatmári védőnek ez volt az első gólja a tasnádiak mezében, Anton azonban már féltucat gólpassznál tart három barátságos meccs után. Most már csak abban kell bízzon Popa, hogy a középpályásnak kitart ez a jó szériája, és a tétmeccseken is hasonló hatékonysággal tud majd játszani.

„Nagyon jó volt ez a teszt a csapatomnak. Örülök, hogy nem kaptunk ki egy másodosztályos csapattól, és a fiúk bátran és jól játszottak. A második félidőben nagyon jó volt a labdabirtoklásunk, mezőnyfölényünk is volt” — foglalta össze röviden lapunknak Popa.

Kezdődik az edzőtábor

Erről a találkozóról is hiányzott Nemeș, aki a nagykárolyiak elleni találkozón sérült meg, azóta is lábadozik, de hétfőn neki is csomagolnia kell, hogy egy hétre Kányaházára utazzon a csapattal, ahol szombatig edzőtáborba napi két edzéssel készül majd a legénység az augusztus végi bajnoki rajtra. Popa lapunknak elmondta, a reggeli tréningek az erőnléti alapozásról fognak szólni, délután pedig Avasfelsőfaluban vagy Avasújfaluban labdás edzések szerepelnek a programban. Szerdán megszakítják az edzőtábori programot, ugyanis Kismajtényba kell utazzanak, ahol 17.30 órakor kezdődik a Román Kupa-selejtező 1. fordulójának a meccse a vendéglátó Crasna ellen. Ezt követően, péntek estig folytatódik majd az edzőtábori program, szombat reggel pedig Nagybányán a várható csoporttárs Minaur ellen játszanak majd újabb felkészülési mérkőzést.

Popa azt is elmondta, hogy a következő napokban újabb játékosok írhatnak alá az Unirea vezetőségével, de az edzőtáborba 24 játékossal fog utazni.