Hozzávetőleg két órán keresztül zajlott az év utolsó tanácsülése Nagykárolyban. Az utolsó napirendi pontként szereplő különfélék kategóriájában a karácsonyi díszkivilágítás is téma volt.
Az év utolsó tanácsülése zajlott kedden Nagykárolyban, a napirendi pontok sorából nem hiányozhattak az év végi ülések jellemző kérdiskolások, valamint az Idősök Otthonának lakói számára állítanak össze karácsonyi csomagot.
Nem ütközött ellenállásba annak a határozattervezetnek a megszavazása sem, melynek értelmében idén 13 000 lejt különít el a város a szilveszteri tűzijáték költségeire. A határozattervezet előkészítője, Egli Sebastian irodavezető kifejtette, a minőségi kritériumok betartására, illetve a látványra törekednek elsősorban — az idei tűzijáték 10-15 percig tart majd előreláthatóan.
Nemtetszését nyilvánította ki az USL-frakció azzal a határozattervezettel kapcsolatban, mely a közelmúltban alapított Gróf Károlyi Alapítvány alaptőkéjének 10 000 lejjel való emelését indítványozta a város részéről. Az alapítványt azzal a céllal hozták létre, hogy a város kulturális és turisztikai vonzerejét növelje, munkáját vezetőtanácsi tagokként Vénig Gabriella, Fazekas Zoltán, Tempfli László, Marius Ciucoş és Ilie Ciută tanácsosok felügyelik. Ilie Ciută azt kifogásolta, hogy a szóban forgó pénzbeli kiegészítés azt a célt szolgálja, hogy a város új személygépkocsit vásároljon, s ez szerinte nem egyezik azokkal a célkitűzésekkel, melyeket az alapítvány létrehozásakor meghatároztak. Kovács Jenő polgármester hiányában Bekő Tamás városmenedzser felelt a tanácsos felvetésére, kifejtve, hogy minden törvényes és hivatalos formában történik. A határozattervezet az alaptőke növelésére vonatkozik, a benne foglalt összeg sorsával kapcsolatos döntést az alapítvány vezetőtanácsa hozza majd meg. A vitatott határozattervezetet végül is megszavazták a tanácsosok.
Díszkivilágítás: felesleges költségek
A különfélék témakörében két fontos felvetés hangzott el, az egyik Tempfli László tanácsos részéről. A tanácsos az egy hónappal ezelőtti ülés keretében, amikor a városközpont díszkivilágításán vitáztak, ő ragaszkodott az esztétikum szempontjaihoz. Tempfli most több nagykárolyi lakos véleményét tolmácsolva elmondta, hogy bizony „kritikán aluli” a kihelyezett dekoráció. Hozzátette: inkább meg kellett volna spórolni a pénzt, amit erre a célra kiadott a város.
Egy másik felvetés a város tulajdonába visszahelyezett ianculeşti-i tó birtokviszonyainak a tisztázását szolgálta, pontosabban azon mendemondák szétoszlatását, melyek a ianculeşti-iek részéről érkeztek. Így például elhangzott az a kérdés, hogy kinek adták el a tanácsosok a tavat, valamint az, hogy a tó közelében folyamatban lévő erdősítési projektre kapott pénz mely tanácsosok között került szétosztásra? Mindkét kérdés nagymértékű felháborodást keltett a tanácsosok körében. Leitner Róbert és Brém Árpád tanácsosok kifejtették, hogy a tó önkormányzati tulajdonban van, és így is marad, annak ellenére, hogy több ianculeşti-i lakosnak ez nem tetszik. Az önkormányzat komoly anyagi befektetéseket is eszközölt a tónál, melyektől az itteni turizmus fejlődését reméli. Keizer Lajos alpolgármester az erdősítési projekt finanszírozási kiadásainak kétes helyekre történő áramlását is határozottan visszautasította. ései: a mennyibe kerüljön a szilveszteri tűzijáték, s mennyi pénzt különítsenek el a Mikulás-csomagokra? A tanácsosok ellenvetés nélkül szavazták meg annak a 30 000 lejnek az odaítélését, amelyből a nagykárolyi óvodások,