Lesérültek az újoncok

2015.02.09 - 21:01

Sălăgeanu és Mărkuş is hazautaztak az edzőtáborból, a két labdarúgó ínszalaghúzódás miatt ápolásra szorul. Hasonló okok miatt Bălău sem folytatja felkészülést. Kedden Pankotával játszik az Olimpia.

Még nem történt meg a bemutatkozása a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatában Adrian Adrian Mărkuş-nak, és úgy tűnik, ez a pillanat még várat magára. A 22 éves csatár ugyanis ínszalaghúzódás miatt ápolásra szorul, vélhetően azért, mert az előző két hétben a moldáv Sheriff Tiraspol csapatánál – ahol próbajátékon volt – csak kemény, megfagyott műfüves pályán edzett. „Ez nagyon megviseli, főleg az Achilles–ínt. A túlerőltetése miatt begyulladt, ezért kezelésre szorul” – magyarázta lapunknak Csik Tibor vezetőedző. Hasonló okokból utazott haza a nagyszalontai edzőtáborból Adrian Sălăgeanu is, aki januárban csatlakozott az Olimpia keretéhez. A „veterán” Marius Bălău viszont alig épült fel hátsérüléséből, az ő ínszalagja sem bírta a túlterhelést, így a hátvéd is hazautazott.

Vasárnap este egyébként Sălăgeanu végig, Bălău pedig 20 percet játszott a negyedosztályos Temesvári ASU Poli elleni felkészülési mérkőzésen. A hátvédet még az elején le kellett cserélni, Mureşan állt be a helyére. A találkozó első negyvenöt percében a házigazdák domináltak, és egy gólt is rúgtak, a szünet után viszont felébredt Csik Tibi csapata is, átvették az irányítást és megnyerték a meccset. Iuhas egyenlített, majd a temesvári Mera öngólja után már az Olimpia vezetett. Sălăgeanu állította be a 3–1-es végeredményt. „Remélem a fiúk ebből a meccsből is tanultak valamit: nem szabad álmosan kezdeni a meccset, bárkivel állunk szemben. Nem hiszem, hogy bajnoki mérkőzésen, másodosztályos ellenféllel ilyen könnyen menne a fordítás, ha hátrányban maradunk a szünetig” – vonta le a tanulságot a szakvezető.

Hétfőn regenerálódás volt a legénység edzőprogramjában, kedden reggel pedig Aradra utaztak, ahol műfüves pályán játszanak 14 órától a másodosztályos csoporttárs Pankotai Şoimii ellen. Szerdán délben Világosnál „csap össze” az Olimpia a harmadosztályos Aradi UTA Bătrâna Doamnă együttessel.

Adrian Măkuş egyébként másfél vére szóló szerződést írt alá az Olimpia vezetőségével. A 22 éves csatár a Nagyszalontai Libertyben kezdte sportolói pályafutását, de játszott még a Nagyváradi FC Bihornál, Kaposváron, a Szászmedgyesi Gaz Metannál és a Konstancai Viitorulnál is. Eddig összesen 34 gólt rúgott tétmérkőzéseken. A 19 és 21 éven aluli válogatottakban összesen 12 találkozón lépett pályára és 12 gólt rúgott.

Felkészülési mérkőzésen

Temesvári ASU Poli (Liga 4) – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–3. Olimpia: Şuta – Muntean (Csik Márk 80. perc), Bălău (Mureşan 20.), Heil, Iuhas, Rus, Onicaş (Svarczkopf 46.), Micaş (Villand 46.), Sălăgeanu, Bujor, Feier (Tamás 60.).