Lendületes kezdés, álmos folytatás, itt a két pont

2020.02.29 - 21:22

Az első negyedben 26 pontot dobott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, viszont a harmadik és utolsó negyedben összesen 29-et szereztek a Brassói Olimpia elleni hazai bajnokin. Végül tizenhéttel verte ellenfelét a Procaccini-csapat.

A Brassói CSTBv Olimpia elleni győzelemmel kötelező feladatot hajtott végre a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, így két fordulóval a középszakasz vége előtt őrzi a második helyét az A-csoport táblázatában.

Mauro Procaccini edző semmit sem bízott a véletlenre, és a legjobbjaival, Oláh Andreával, Alina Podarral, Maja Miljkoviccsal, Bernice Mosbyval és Lauren Ervinnel kezdett. A hatodik percben már tizenkét pont volt a VSK előnye (18–6), majd Dan Calancea, a barssóiak edzője váltott a taktikán, és agresszív zónavédekezésre váltott. Így csak eggyel növelte előnyét a szatmári csapat a negyed végéig (26–13).

Nehézkesen kezdte a második negyedet mindkét csapat, három percen keresztül a kosarat sem találták. Kádár Annamária pontjaira az ellenfél öttel válaszolt, így Procaccini időt kért. Az olasz szakvezető nagyjából rendezte a sorokat, és egy 18–5-ös sorozattal a 19. percben huszonhárom pontot tettek a lányok a két csapat közé (46–23).

A szünet után viszont az öltözőben maradhattak a szatmári lányok, ugyanis a következő negyed órában a káosz jellemezte a játékukat. 12–28-as sorozatot produkált Calancea csapata mindaddig, míg felébredtek a VSK játékosai. Hiába az időkérés, hiába a negyedközi szünet, a hazai csapat nem tért magához, az Olimpia pedig hét pontra zárkózott fel (58–51). Vérszemet kapott a brassói ellenfél, viszont az akarat nem társult kellő játéktudással, és nagyon agresszív, durva játékra váltott a Calancea-csapat. A bírók nem büntették kellő szigorral a brassóiakat, ezért el is szakadt a cérna a szatmáriaknál. A 33. percben Camary Oneida Williams lopott labdát Podartól, azonban a VSK játékosa visszaszerezte volna a játékszert, az amerikai pedig rávetődött az U21-es válogatott játékosra. Podar ezt nem akarta szó nélkül hagyni, Mosby fogta vissza, hogy ne legyen kakaskodás a vége.

Úgy tűnik, az eset felébresztette a lányokat, visszavették az irányítást, a védekező játék is jobban ment. A dobások pontosságán nem sikerült nagyon sokat javítani, viszont ez elég volt, hogy a 39. percig visszaállítsanak egy tizenkilenc pontos fórt (75–56).

Teodora Dumitru pontjai zárták a meccset, de ezzel együtt a brassóiak nem lépték át a hatvanas határt. Ez volt Calancea együttesének az idénybeli harmadik mérkőzése, amikor a csapat nem dob hatvannál több pontot (1. forduló: Sepsi – Brassó 76–43, 3. forduló, Brassó – Târgoviște 57–78).

Sok idő most nincs a pihenésre, ugyanis szerdán a CS Municipal Târgoviște otthonában lépnek majd pályára a 18 órakor kezdődő mérkőzésen, március 8-án, vagyis a nők nemzetközi napján a Sepsi Arénában zárják majd a középszakaszt a Sepsi-SIC elleni bajnokin.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, középszakasz, A-csoport, 8. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói CSTBv Olimpia 75–58 (26:13, 20:11, 12:23, 17:11)

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (20/5/4), Oláh Andrea (18/5/2), Maja Miljkovic (12/8/7), Alina Podar (8/1/5), Lauren Ervin (13/6/1) – Carla Popescu, Adina Pop, Alisia Croitoru, Kádár Annamária (2/0/0), Adina Stoiedin (2/1/0). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

Brassó (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Camary Williams (11/1/4), Biljana Pesovic (0/1/1), Ecaterina Armanu (9/4/3), Beadle Angela Lou (5/1/0), Romina Filip (0/1/0) – Bianca Voica (0/1/0), Amira al-Ash-Hab (3/2/1), Draga Zubac (14/2/1), Teodora Dumitru (2/3/0), Nicolina Zubac (14/5/0). Vezetőedző: Dan Calancea.

Kolozsvári Universitatea – FCC Baschet Arad 64–76

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – CS Municipal Târgoviște 88–51