Lemosta a pályáról a VSK-t a Csevakata

2012.11.07 - 18:43

A félidőben tizennyolc ponttal vezetett, a végén pedig harminchattal nyert hazai pályán a legutóbbi két idény elődöntőse, a Csevakata Vologda, a FIBA Európa Kupában újonc Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata ellen.

A Csevakata Vologdának edzés, a Szatmárnémeti VSK-nak szenvedés volt szerdán a női kosárlabda FIBA Európa Kupa harmadik csoportmérkőzése, az oroszországi városban.

A meglepő ötössel, Orosz Andi, Szlimák Hajni, Dara Kovacsevics, Rada Giurgiu, KD Whittington felállásban kezdő szatmáriak az első 86 másodpercben még kosárra sem dobtak, ekkor Andi kísérlete volt pontatlan. A 4. percben KD duplája után 5–2-volt az állás a legutóbbi két EK-idény elődöntőse javára. Másfél perccel később a fehérorosz Katsjarina Snitsina és az orosz Elena Volkova tripláival kilenccel vezettek a „sárga méhecskék” (11–2), a 9. percben pedig már tíz pont volt a hazai előny (17–7). Ekkor cserélt először Fleşeriu, de Nip Freemannak és Moni Ivannak csak annyira volt ideje, hogy nyolcra csökkentse a hátrányt a szünet előtt (17–9).

A következő tíz percet Snitsina triplája nyitotta, de Andi távoli találattal válaszolt (20–12), azonban egy négy perces 11–0-s sorozattal a házigazdák tizenkilencre növelték az előnyt (31–12). Andi volt a VSK „tisztafeje”, azonban pontjai csak arra voltak elegendőek, hogy a Csevakata „csak” tizennyolcas előnnyel kezdje a második félidőt (35–17).

Az első húsz perc statisztikai adatai vészjóslóak voltak: a Vologda dobópontossága 46,4 százalékos volt, ezzel szemben a szatmáriak 18,8 százalékos pontossággal támadtak. A harmadik negyed első perceiben úgy tűnt, a VSK játékosait is megijesztette a fentebbi arány, és Giurgiu triplájával, illetve Andi, Kovacsevics és KD pontjaival sikerült a 27. percig tartani a tizenötös hátrányt (43–28), azonban Volkova újabb hárompontosa elvágta a „lendületet”. Nip egyszer még betalált, de az utolsó pihenőig a Csevakata huszonöttel lépett meg (56–31). A zárásban a „sárga méhecskék” tovább oktatták a „piros–fehéreket”, és hat másodperccel a vége előtt Uliana Sulepova triplája „módjával” zárta a meccset, a VSK pedig harminchat pontos zakóval tér haza.

A szatmáriaknak egyébként sietniük kell vissza, ugyanis a román szövetség pénteken 16 órára ütemezte a Nagyváradi U VSK elleni román bajnoki mérkőzést.

„Sajnos Anemarie Părăura nem számíthattunk Oroszországban egy izomhúzódás miatt, míg Freeman gyomorpanaszai miatt nem tudta a tőle várt teljesítményt hozni. Mindez nem mentség a gyenge játékra. Tudtuk, hogy nagyon jó és rutinos csapata a Csevakata, de a különbség fájóan nagy. A lányok tétlenül nézték, ahogy az oroszok lemosnak a pályáról. Remélem, hogy ez egy hidegzuhany volt a nekik, mivel a mai (szerda – szerk. megj.) meccsen negyedannyit sem mutattak abból, amit tudnak” – mondta lapunknak kissé elkeseredve Florin Mureşan. A VSK szakvezetője hozzátette, megegyezés született az Aradi ICIM-mel is, így a múlt vasárnapról elhalasztott bajnokit november 18-án rendezik, 16.30 órától.

FIBA Európa Kupa, A csoport, 3. forduló

Csevakata Vologda – Szatmárnémeti VSK 74–38 (17:19m 18:8, 21:14, 18:7).

Csevakata (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Thomas (6, 5, 7), Sulepova (5 –1x3 pontos; 1, 0), Snitsina (17 – 3x3; 5, 5), Volkova (10 – 3x3;, 3, 3), Ezshova, Stoljar (2, 1, 1), Logunova (12 – 1x3;, 3, 1), Johnson (12, 19, 2), Kiseleva (10, 11, 1).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Orosz (12 – 1x3 pontos;, 2, 1), Szlimák (0, 2, 5), Szmutku, Ivan (5 – 1x3; 3, 0), Kovacsevics (5, 5, 0), Nagy (0, 1, 0), Giurgiu (3 – 1x3; 0, 0), Whittington (8, 8, 1), Freeman (5, 6, 0).

SISU Gentofta – Basket Lattes Montpellier Agglomeration 65–91

A csoport állása

1. BLMA 6 pont (3 nyert mérkőzés/0 vesztett mérkőzés), 2. Csevakata 5 (2/1), 2. VSK 4 (1/2), 3. SISU 3 (0/3).