Belföld

Lemondtak tisztségükről az USR PLUS miniszterei; Dan Barna: megtettük, amit bejelentettünk

2021.09.07 - 07:47

"Ma reggel megtettük, amit korábban bejelentettünk. Az USR PLUS minisztereivel együtt benyújtottuk lemondásunkat a miniszterelnöknek. Megyünk tovább" - írta egy Faecbook-bejegyzésben Dan Barna.

Az USR PLUS társelnöke már hétfő este közölte, hogy alakulatának miniszterei kilépnek a Florin Cîţu vezette kabinetből.

"Florin Cîţu teljesen tudatosan robbantotta fel ezt a koalíciót" - fogalmazott Barna.

Az alakulat képviselőit kedd délután egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába Klaus Iohannis államfő.

A kormány és a minisztériumok működését szabályozó törvény értelmében a kormány valamely tagjának lemondását nyilvánosan be kell jelenteni, írásban a miniszterelnök tudomására kell hozni, és a benyújtás tudomásulvételének pillanatától vagy maximum 15 napon belül visszavonhatatlanná válik. Ha a miniszteri szék a tárcavezető lemondása révén szabadult fel, az államfő a miniszterelnök javaslatára tudomásul veszi azt és megüresedettnek nyilvánítja a tisztséget.

A jogszabály értelmében legtöbb 45 napig irányíthatja a minisztériumot ügyvivő miniszter.

Amennyiben a kormányátalakítás azzal jár, hogy megváltozik a kormány politikai összetétele, az államfő csak a parlament jóváhagyásával nevezhet ki új minisztert az illető szaktárca élére - szögezi le a törvény.

.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Fritz: Nem engedjük vissza Romániát a múltba

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) miniszterei folytatják a munkát az új kormány kinevezéséig - jelentette ki kedden Dominic Fritz pártelnök.
Szatmárnémeti

Szabályozva lesz a szerencsejáték, nem betiltva

Az USR-frakciónak nem sikerült a teljes tiltást elérni, ami miatt már szabályozni sem akarta volna a szerencsejátékot Szatmárnémetiben.
Belföld

Kisebbségi kormányzást akar Bolojan

Az államfő szerdán egyeztet a koalíciós pártok vezetőivel, ugyanakkor Bolojan nem vár ki, máris egy kisebbségi kormányról folytat tárgyalásokat.