Leiskolázták a váradiak a VSK-t

2012.11.11 - 15:34

Rengeteg hibával tarkított, gyenge színvonalú meccsen tizenegy góllal vesztett hazai pályán a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata. A vendég váradiak félgőzzel gyűjtötték be a pontokat.

Nem volt méltó ellenfele a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Nagyváradi U VSK együttesének az A-osztályos bajnokság 7. fordulójának mérkőzésén. A feljutásra pályázó bihariak sem nyújtottak meggyőző teljesítményt, de a játékuk elég volt ahhoz, hogy simán verjék a vendéglátó szatmáriakat.

A szombati találkozó első perceiben Jurj és Chira találataival vezetett a Nicolae Istrate edző legénysége (1–0, 2–1), azonban az 5. percben Sebastian Tudor csapata már két gólos előnyt gyűjtött be (2–4). A következő tíz percben is csak váradi gól született, mígnem a 17. percben Santeiu végre eltalálta az ellenfél kapuját, és ezzel együtt gólt is szerzett (3–9). A szatmári legények ugyanis nagyon gyengén játszottak: támadásban ötlettelenek és pontatlanok voltak, emberelőnyt sem használtak ki, ziccerben mellé, vagy a kapusba dobták a labdát, Oşvat hetest is hibázott, a védősor pedig nem okozott sok gondot a váradi dobóknak, a bihariak emberhátrányban is bevették Cioroiu kapuját. Szerencsére a vendégek is lazábbra vették a tempót, amikor látták, hogy a szatmári meccset a vártnál könnyebben behúzhatják, így ők is sokat hibáztak, elsősorban a támadásban. A gyenge színvonalú meccs 27. percében a nagyváradi „egyetemisták” tizeneggyel vezettek (6–17), de Mateş és Chira találataival sikerült kilencre tornázni a szatmári hátrányt (8–17).

A második félidő elején kicsit pörgősebb volt a játék. A szatmári kapuban már Pogyină állt, aki sokkal jobb teljesítményt nyújtott kollégájánál, és teljesítményével kiérdemelte a csapat legjobbjának járó elismerést. Jurj is pontosabb volt, emberelőnyben kétszer is betalált, és találataival a 43. percben már csak héttel vezettek a vendégek (17–24). Jobban már nem tudott felzárkózni a VSK, a váradiak pedig csak addig hajtottak, amíg tízre növelték előnyüket (17–27, 48. perc), ezután tartották a különbséget, az utolsó támadásukból pedig beállították a 21–32-es végeredményt.

Az A–osztály B csoportja egyébként tíz csapatra csökkent, pénteken ugyanis bejelentette a bajnokságból való visszalépésé az Aradi HC. Az öt bajnoki után nyeretlen együttes pénzügyi gondok miatt mondta le a további szereplést. A VSK az őszi záráson, a 11. fordulóban, hazai pályán játszott volna a Maros–parti együttessel, de a mérkőzést vélhetően 10–0 arányban a szatmáriak javára írja a román szövetség. Istrate csapata a következő fordulóban is szabadnapos, majd november 24-én a Nagybányai Extrem látogat Szatmárra, az utolsó őszi bajnokit pedig Segesváron, a Naţional ellen játsszák a „piros-fehérek”.

Férfi kézilabda, A-osztály, B csoport, 7. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi U VSK 21–32 (8–17)

Szatmárnémeti VSK: Cioroiu 5 védés, Pogyină 9 védés – Mateş 2 gól, Oşvat, Mureşan, Chira 7 (ebből 1 hétméteresből), Jurj 7 (2 hétméteres), Albu 1, Ciaca 2, Santeiu 2 (1 hétméteres)

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 7/4 – 2/2

Kiállítások: 0 perc – 6 perc.