Legyőzte az Olimpia FC a szigetieket

2012.08.11 - 18:00

Felkészülési mérkőzésen két góllal verte a Máramarosszigeti Plimob labdarúgócsapatát a Szatmárnémeti Olimpia FC.

A péntek késő délutáni, kétszer ötven perces játékon mindkét szakmai stáb legalább huszonkét játékost küldött a pályára, egy-egy csapatot felállítva mindkét félidőre. Csik Tibor vezetőedző legénysége technikai fölényben volt ellenfelével szemben, viszont a befejezésnél sokat hibáztak. A 3. percben Feier fejelt kapuba a labdát Gavrilescu beadása után, ezt követően azonban kevés alkalommal került veszélybe Bogdan Moldovan kapuja. A második félidőben, a tizenegyesek váltását követően sem változott sokat a játék képe. A huszadik percben egy szerencsés góllal növelte az előnyét az Olimpia FC: Moş jobb oldali keresztbe adott labdáját benézte az egész szigeti védelem, és a laszti a hosszúsarokba akadt be. Öt perccel később Dănilă is betalálhatott volna, de közelről a földdel fejelt, a labda pedig a kapu fölé pattant. Túloldalt Görbének egyszer kellett nagyot védeni, egy beívelt labdát a léc alól szedett ki.

Szatmárnémeti Olimpia FC – Máramarosszigeti Plimob 2-0. Gólszerzők: Feier 3. perc, Moş 70.

Olimpia FC, első félidő: Şuta – Homorozan, Silaghi, Iuhas, Hanus, Gavrilescu, Mihai Pop, Ghiriti, Marinaş, Feier, Dragoş

Második félidő: Görbe – Moş, Micaş, Lauruk, Glodean, Marian Pop, Botos, Molnar, Cozma, Prodan, Dănilă. Játszottak még: Roatiş, Domuţa.