Legyőzte a VSK Chrissy Givenst

2012.11.18 - 19:27

Dan Fleşeriu, a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának az edzője szerint a lelkesebb csapat nyert vasárnap: a „piros–fehérek” hat ponttal verték az Aradi ICIM-et, de a szatmári szakvezető azt mondja, hogy tanítványai nem játszottak jól.

Izzót a levegő vasárnap késő délután a női kosárlabda Nemzeti Liga 8. fordulójából elhalasztott rangadón, a Szatmárnémeti VSK – Aradi ICIM találkozón. A pályán zajló események is mutatták, a bajnokság legjobbjai küzdenek, ugyanis egy rendkívüli jó iramú első félidőt láthatott a mintegy 600 szurkoló, akik ismét fergeteges hangulatot varázsoltak a szatmári sportteremben.

A Khadijah (KD) Whittington, Orosz Andreea, Anemarie Părău, Utahya Drye, Shanika (Nip) Freeman felállásban kezdő VSK kicsit „lazábban” játszott az első percekben, így Dan Moraru vezetőedző csapata pontosabb dobásokkal és agresszívebb védelemmel az 5. percben hattal (8–14), a 9. percben pedig már nyolccal vezetett (17–25). Dan Fleşeriu, a VSK szakvezetője egyperces technikai megbeszélésre hívta a lányokat, és az időkérés bevált: a pihenőig Italee Luca triplázott, majd Drye duplája zárta az első tíz percet (22–25). Lendületbe jött a csapat, Italee zsinórban kétszer is betalált, majd csak Ane duplájára tudott reagálni az ICIM (28–27). A 16. percben Italee pontjaival néggyel lépett meg a VSK (34–30), de a nagyszünetig csak egy pontot sikerült megtartani az előnyből (40–39).

Fordulás után mindkét csapat játékosain kiütött a fáradság. Úgy tűnt, az első húsz perc nagy irama a szatmáriakat viselte meg jobban, így az ellenfél Carla Bartee triplájával és Chrissy Givens közeli találatával ismét átvette a vezetést (50–53). Négy pont hátrányból kezdte az utolsó tíz percet a VSK (58–62), de a lányok „előkaparták vésztartalékaikat”, felzárkóztak és a 33. percben Dara Kovacsevics, és Drye pontjával ismét a hazaiak vezettek (69–66). Innen már nem engedték ki a meccset a kezükből. Lassan felőrölték az ellenfél védelmét, a meccs végét jelző sípszó pedig 81–75-ös eredménynél szólalt meg.

„Kínlódtunk a támadásban, és a távoli dobásoknál is sokat rontottunk. Nem játszottunk olyan jól, de nyilván örülök, hogy sikerült nyerni. A győzni akarás vitte a lányokat előre, sokkal lelkesebbek voltak, ezért nyeretünk. Még soha nem láttam ilyen motiváltan játszani a csapatom, látszott rajtuk, hogy nagyon akarják ezt a meccset” – mondta a találkozó végén Fleşeriu.

Említésre méltó, hogy a VSK játékosai közül hárman átlagban 21 pontot dobtak (Ane 23 pont, Nip 22, Italee 19), míg az ICIM egyetlen ember pontjaiban bízott: Givens 31 egységet tett hozzá csapata pontszámához. Givens nyáron érkezett Aradra a CSM Târgoviştétől, és tavaly minden találkozón megverte a VSK-t. Tegnap – bár egyetlen játékosként a pályáról 40 percet játszott – kevés volt az amerikai teljesítménye, hogy ismét győzelemhez vezesse a csapatát.

Az ICIM idénybeli első vereségét szenvedte el, így kiegyenlítetté vált az élmezőny: a VSK-nak és a CSM Târgovişténak is van egy-egy veresége. A VSK-t a CSM győzte le, míg a CSM az ICIM-től kapott ki.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 8. forduló

Szatmárnémeti VSK – Aradi ICIM 81–75 (22:25, 18:14, 18:23, 23:13)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (4, 7, 4), Orosz (0, 0, 1), Szlimák (2, 1, 0), Kovacsevics (6, 6, 1), Whittington (5, 11, 2), Părău (23 – 4x3 pontos; 4, 6), Freeman (22, 8, 1), Lucas (19 – 2x3; 6, 5)

ICIM: Givens (31 – 2x3; 6, 1), Bartee (8 – 2x3; 4, 0), Wirth (8, 4, 0), Risper (9, 5, 4), Brosovszky (11 – 1x3; 3, 5), Cutaş (4, 1, 3), La Plante (2, 4, 0), Milovanovics (2, 1, 2).

KATTINTSON IDE, ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!