Legyőzi az Ajax az olasz-fóbiát?

2019.04.15 - 13:56

Két rendkívüli izgalmas mérkőzés után megtudjuk a Bajnokok Ligája-elődöntő első két csapatának a nevét. A Juventus az amszterdami 1–1 után fogadja Torinóban az Ajaxot.

Az olaszok az elmúlt szezonban a negyeddöntőben búcsúztak, de 2017-ben ás 2015-nem döntőt játszottak.

Az Ajaxnak régi emlékei vannak egy BL-elődöntőről: 1997-ben a Juventus 6–2-es összesítéssel jutott a fináléba. Ugyanakkor az amszterdami alakulat 2003-ban negyeddöntőt játszott, akkor is olasz csapat, az AC Milan búcsúztatta a hazai 0–0 után az idegenbeli 3–2-es vereséggel.

Holland csapat legutóbb 2005-ben jutott BL-elődöntőbe, akkor a PSV a későbbi győztes AC Milan ellenében búcsúzott a legjobb négy között.

A másik ágon a Barcelona az angliai 1–0 után bízik abban, hogy a Manchester United nem produkálja majd párizsi formáját. A nyolcaddöntőben ugyanis a Ole Gunnar Solskjær legényeinek hátrányból sikerült idegenben fordítani, és bejutni a legjobb nyolc közé. Ha ezt kedden is megismételik, akkor a Barcelona sorozatban negyedik éve nem jut be az elődöntőbe. A katalánok 2015-ös győzelmük után ugyanis nem játszottak BL-elődöntőt.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó, kedd, 22 óra

Juventus – Ajax (Digisport 2, Telekom Sport 2, Look Sport, Spíler2 TV) (az első mérkőzésen: 1–1)

Barcelona – Manchester United (Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Plus, M4 Sport) (az első mérkőzésen: 1–0).