Szatmárnémeti

Legyen ép a csomag átvételkor!

2020.12.05 - 14:02

Van pár alapszabálya annak, hogyan kell eljárni, ha valaki — akár előre fizetéssel, akár utánvéttel — rendel valamit az internetről, és azt csomagban kapja meg; ezeket betartva későbbi problémák nélkül lehet örülni a megvásárolt terméknek. Az e-kereskedések mérései szerint a futárszolgálatok által kézbesített csomagok túlnyomó része sérülés nélkül kerül kézbesítésre. A szállítás idején történt károsodások mértéke elenyésző, 0,5–1 százalék körüli.

Mindig ellenőrizni kell

Előre nem látható dolog bármelyik szállítócéggel és bármelyik küldeménnyel történhet, és jó tudni, hogy a szállítás átvételének ellenőrzése nemcsak joga a vásárlónak, hanem kötelessége is.
A következő egyszerű pontokba foglalt javaslatok betartása nem igényel nagy erőfeszítést, de sokat segít abban az esetben, ha a futár sérült csomagot hoz, és egyszerűsíti az egész későbbi kárigényeljárást, elkerülve ezzel a hosszas ügyintézést és a felelős megtalálását.
Ha valaki szállítmányt kap, mindig ellenőrizze a csomagolást, csak akkor írja alá az átvételi elismervényt, ha a csomagolás nem sérült! Ha a csomagolás átlátszó, mindig nézze meg a megrendelt termék látható részeit, hogy legalább azok épek-e!

Jegyzőkönyv

Ha a csomagolás megsérült, például mély vágás, repedés van rajta, nagyon meg van törve, össze-vissza van dörzsölve, át van ázva, vagy látszik, hogy a csomagolás ragasztószalagját átvágták, vagy épp az, hogy a doboz fel volt nyitva, ne vegye át a küldeményt! Írasson nyilatkozatot a futárral, ezt a fuvarozó az ügyfél kérésére köteles megtenni. Ha ezt megtagadja, akkor a címzett is tagadja meg a sérült csomag átvételét, majd vegye fel a kapcsolatot azzal a kereskedővel, akitől az adott árut vásárolta. Semmi esetre se vegye át a sérült csomagot, ha nincs jegyzőkönyv vagy jelentés a történtekről!
Ha készül jegyzőkönyv, írja bele a csomagátvétel megtagadásának az okát, adjon meg pontos kárleírást, és ha lehetséges, dokumentálja a kérdéses károkat, például készítsen néhány képet, a futár által írt jelentésről pedig kérjen másolatot! Az egészről küldjön egy e-mailt az eladónak a lehető leghamarabb, akár még aznap, csatolja a jelentést és a képeket, így mindent megtesz annak érdekében, hogy a kereskedő vagy a futárcég a lehető leghamarabb kijavíthassa a problémát. Ha nincs jegyzőkönyv írva, az jogilag azt jelenti, hogy a kár nem a szállítás során keletkezett, hanem a csomag átvételét követően, és a felelősséget már nem lehet a fuvarozóra hárítani.

Átvétel után kinyitni

Ha átvette a csomagot, mindig nyissa ki azt a lehető leghamarabb (24 órán belül), és győződjön meg arról, hogy amit kapott, az teljes, minden alkatrésze, darabja megvan, állapota sértetlen! Ha az áru sérült, akkor is, ha a csomagolás sértetlen volt, fel kell hívni az eladó ügyfélszolgálatát, és elmondani, mit tapasztal.
Ezek azok az alapvető szabályok, amiket küldemény fogadásakor be kell tartania. Ezt az eljárást semmiképpen sem szabad felesleges feladatnak tekinteni, hanem épp ellenkezőleg: ahhoz képest, hogy mennyi utólagos kellemetlenség kerülhető el általa, meglehetősen egyszerű.

Princz Csaba

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Eltévedt Vrancea megyében egy csomagfutár, akit járhatatlan útra irányított a GPS

Eltévedt péntek este egy csomagküldő futárszolgálat alkalmazottja, miután a járművének GPS-e egy járhatatlan útra irányította — számolt be szombaton a Vrancea megyei rendőrség.
Szatmárnémeti

Csalás a posta nevében

E-mailben próbálják kicsalni a lakosság adatait a Román Posta nevében a csalók; ha sikerrel járnak, kiüríthetik a bankszámlát.
Szatmárnémeti

Trükkös tolvaj vert át egy szatmári céget

Alaposan csőbe húzta az egyik szatmárnémeti elektronikai szaküzletet egy 30 éves kolozsvári férfi — az érintett üzletből hamis személyazonossággal két, összesen 10 600 lej értékű mobiltelefont vásárolt.