Legutóbb Csik Tibiék ütötték ki a Dinamot

2020.06.26 - 09:08

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK után a FCSB labdarúgócsapata is óriási lépést tett a Román Kupa döntője felé: Bogdan Vintilă vezetőedző legénysége csütörtök késő délután a Ștefan cel Mare utcai stadion üres lelátói között 3–0-ra verte az ősrivális Dinamot.

A favoritnak számító FCSB játékoskeretét egy sérüléshullám tizedelte meg az elmúlt napokban, többek között Florin Tănase, Florinel Coman és Dennis Mann is a lelátóról kísérte végig kollégái mérkőzését. Így Vintilă több tizenéves srácot is bevetett, a keret veteránja pedig a 31 éves Adrian Popa volt. A támadó középpályásnak viszont vélhetően ez volt az utolsó előtti mérkőzése ebben az idényben a FCSB mezében, ugyanis a hónap végén lejár a kölcsönszerződése, és visszatér a Reading csapatához. A válogatott játékos meghálálta Vintilă bizalmát és a 32. percben megszerezte a FCSB vezető találatát (0–1).

A viszonylag kiegyenlített első félidő után azonban a fordulást követően a FCSB akarata érvényesült a pályán. A 18 éves Cristian Dumitru előbb egy ajtó-ablak helyzetet hagyott ki, majd gólpasszal szolgálta ki csapattársát, Darius Olarut (0–2), a 83. percben pedig 0–3-ra módosította az eredményt, miután megtáncoltatta a Dinamo védelmét.

A Dinamo 27 éve nem szenvedett hasonló nagyarányú vereséget vendéglátóként a Steaua/FCSB elleni derbiken. A Gazeta Sporturilor emlékeztetett rá, hogy 1993. augusztus 15-én a Lia Manoliu Stadionban, közel 60 ezer néző előtt a két szatmári játékossal, Csik Tiborral és Daniel Prodannal a pályán, továbbá a Stângaciu, Toni Dobos,Gâlcă, Panduru, Ilie Dumitrescu, Adrian Ilie, Vlădoiu és nevével fémjelzett Steaua nyert 3–0-ra vendégként a Dinamo ellen.

A mostani párharc visszavágóját július 8-án rendezik.

ROMÁN KUPA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Dinamo Bukarest – FCSB 0–3 (0–1)

G.: Adrian Popa 32., Darius Olaru 74., Cristian Dumitru 83.

Visszavágó: július 8.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.

Egy tucat góllal pakolták meg Nagysomkútot

A Román Kupa első fordulójának legnagyobb különbségű győzelmét állította be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely csak akkor nem rúgott gólt Nagysomkúton, amikor nem akart.