Lefocizta a pályáról a Barca a Milant

2013.03.13 - 14:59

A Barcelona FC – bár kétgólos hátrányból indult – esélyt sem adott az AC Milannak a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének kedd esti visszavágóján.

A spanyol és az olasz sportsajtó kivétel nélkül a találkozón végig nagyszerűen játszó, az első félidőben két gólt is szerző Lionel Messit magasztalták, emellett nagy jelentőséget tulajdonítottak M’Baye Niang 38. percben, közvetlenül Messi második gólja előtt lőtt kapufájának is. A katalánok azonban őrületes tempót diktáltak. Voltak pillanatok, amikor az olaszok perceken keresztül még labdához sem értek. Így nem volt meglepetés, hogy a hazai együttes, a keddig 4–0-s győzelem után lépett tovább a legrangosabb európai kupasorozatba, a legjobb nyolc csapat közé.

Várhatja a péntek déli negyeddöntő–sorsolást a Galatasaray is, miután kedd este 3–2-re győzött Gelsenkirhcenben. A Didier Drogbával és Wesley Sneijderral felálló isztambuli gárda 1–1-nél több gólos döntetlennel már továbbjutott volna, azonban Fatih Terim semmit sem akart a véletlenre bízni. A sok cserével felálló Schalke mégis vezetéshez jutott, azonban a szünet előtt Altintop, és a BL–gólvágó Yilmaz fordított. Fordulás után a németek még egyenlítettek, de ez még kevés lett volna nekik a továbbjutáshoz, hiszen innen már kötelező volt számukra a győzelem. Azonban a hosszabbítás utolsó pillanataiban Bulut „lezárta a meccset”, így a Galatasaray kiejtette azt a csapatot, amely a BL-idényben kedd estig még veretlen volt.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

FC Barcelona – AC Milan 4–0 (Messi 5. perc, 40., Villa 55., Jordi Alba 90+2.). Továbbjutott: a Barcelona, 4–2-es összesítéssel.

Schalke 04 – Galatasaray 2–3 (Neustädter 17., Bastos 63., illetve Hamit Altintop 37., Yilmaz 42., Bulut 90+5.). Továbbjutott: a Galatasaray, 4–3-as összesítéssel.