Leállta az üzemanyagszivattyú

2022.01.11 - 17:44

A lehető legrosszabbkor állt le a szatmárnémeti Gyenes Emánuel motorjának a hátsó üzemanyagszivattyúja, hiszen egy gyors pályán javíthatott volna idején. Tegnap Vadi Ad Davaszir környékén zajlott a Dakar-rali 9. versenynapja, a 491 kilométeres szakaszból pedig 287 kilométer volt a mért táv. Óriási volt a tempó a kanyonok között, viszont Mani már 20 kilométer után leállt, mert kifogyott az üzemanyag az első tartáljából. Cseh szurkolók papírpohárral segítették ki a szatmárit, így tudta áttenni a hátsó tartályból az üzemanyagot. Ezzel eljutott a 153 kilométeres üzemanyagtöltő pontig, de előtte és utána sem tudta tövig nyomni a gázt, spórolnia kellett a benzinnel. „A dűnékben nehéz volt, mivel igyekeztem a lehető legkevesebb benzint használni. Szerencsére a mai gyorsasági szakasz mindössze 286,96 km volt” – mondta Mani, aki így is 29 perccel volt lassabb a szakaszgyőztes Jose Ignacio Cornejo Florimo idejéhez viszonyítva. Ezzel együtt a 42. helyen zárta a napot, az összetett táblázatban pedig egyetlen pozíciót tudott javítani a hétfői helyezéshez viszonyítva – a 41. összetettben a 9. szakasz után.
A malle moto kategóriában a 2 óra 59 perces időeredmény az ötödik helyre volt elég, és az összetettben is marad az 5. helyen. Innen várja a szerdai szakaszt, amikor Bisa felé indul a mezőny. A táv hosszú, hiszen a 759 kilométeren 375 kilométer speciálist is teljesíteni kell. A szervezők szerint szép helyekre érkeznek, ahol a színek kavalkádja fogja lenyűgözni a nézőket, viszont a versenyzők ebből keveset láthatnak majd, hiszen az eddigi leggyorsabb pálya vár rájuk.

DAKAR-RALI, 9. SZAKASZ, VADI AD DAVASZIR

Motorosok
1. Jose Ignacio Cornejo Florimo (chilei)    Monster Energy Honda    02h29’30”
2. Kevin Benavides (argentin)    Red Bull KTM Factory Racing    +00h01’26”
3. Ricky Brabec (amerikai)    Monster Energy Honda    +00h01’47”
(…)
42. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +00h29’57”

Malle moto
1. Benjamin Melot (francia)    Team Esprit KTM    02h48’08”
2. Charan Moore (dél-afrikai)    Charan Moore    +00h03’37”
3. Mario Patrao (portugál)    Credit Agricola-Mario Patrao Motosport    +00h08’00”
(…)
5. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +00h11’19”

DAKAR-RALI, ÖSSZETETT TÁBLÁZAT

Motorosok
1. Matthias Walkner (osztrák)    Red Bull KTM Factory Racing    30h14’03”
2. Sam Sunderland (brit)    GasGas Factory Racing    +00h02’12”
3. Adrien Van Beveren (francia)    Monster Energy Yamaha Rally Team    +00h03’56”
(…)
41. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +06h14’14”

Malle moto
1. Arunasz Gelazninkasz (litván)    Orion Dakar Team    33h14’57”
2. Milan Engel (cseh)    Moto Racing Group    +00h54’26”
3. Benjamin Melot (francia)    Team Esprit KTM    +01h15’18”
(…)
5. Gyenes Emánuel (romániai)    Autonet Motorcycle Team    +03h13’20”

Nagyon sok ellensége van egy dakarosnak!

Hazaért Gyenes Emánuel, Mani a január 19-én véget ért, szaúd-arábiai Dakar raliról. A szatmárnémeti Autonetnél fogadták - spirál konfettik, füstfelhő, pezsgő, bor, ünnepi torta, egy lelkes csapat és mindenre kíváncsi újságírók várták.

Dakar 2024: Gyenes Mani retrospektív

Rövid összefoglaló a 2024-es Dakarról és elsősorban arról, milyen benyomással zárta a két hetes, szaúd arábiai sivatagi rohanást az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője.

Dakar 2024: tizenegyediknek ért be Mani

Január tizenkilencedikén véget ért a 2024-es évi, szaúd-arábiai Dakar rali, a szatmárnémeti motoros Gyenes Emanuel – Mani saját kategóriájában 11. összetettben a 23. helyezést érte el.