Lazán vették a lányok a váradi meccset

2013.03.01 - 17:02

Ötvenegy ponttal nyert a Nagyváradi U VSK otthonában a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. A pályára lépő szatmáriak egyenként 20 percet játszottak, így pihenhettek az alapjátékosok.

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata megerőltetés nélkül gyűjtötte be a két bajnoki pontot Nagyváradon, a vendéglátó Városi Sportklub elleni találkozón. Dan Fleşeriu vezetőedző a kezdő ötösbe nevezte a Nagyváradi Mihai Eminescu Főgimnázium junior korosztályos csapatában is szereplő 17 éves Diana Moldoveanut, mellette Dara Kovacsevics, Florentina „Pici” Ardelean, Shanika „Nip” Freeman és Utahya Drye lépett pályára a meccs elején. A görcsös kezdés után, az 5. percben még csak 2–8 volt az állás a vendégek javára, de a folytatásban „Pici” Ardeleanu, „Nip” Freeman, Kovacsevics és Drye is rákapcsoltak, így 6–24-et mutatott az eredményjelző az első tíz perc végén.

A második negyedben Rada Giurgiu, Monica Ivan, Szmutku Renáta, Szlimák Hajnalka, Nagy Anita felállásban kezdett a szatmári együttes. A sok kihagyott helyzet ellenére a nagyváradiak csak tizenöt pontra tudták megközelíteni a „piros–fehéreket” (12–27, 13. perc), de a szünetig sikerült húszra növelni az előnyt (17–37). A második félidő elején három ifit hagyott a pályán Fleşeriu: Moldoveanut, Szmutkut és Nagy Anitát „Nip” Freeman és Kovacsevics segítette. A hazaiak már az első támadásukból pontot szereztek: Ţigan két szabaddobásból egyet értékesített. Ezután viszont elvesztették a célzó érzéküket a nagyváradiak, majd’ tizenkét perc múlva sikerült ismét betalálniuk, de akkor már 20–62 volt az állás. Fleşeriu tanítványai ugyanis nem várták karban tett kezekkel a bihariakat, az ifik növelték dobóarányukat, Drye pedig még távolról is betalált. A 37. percben Giurgiu triplája után már tizenhattal vezettek a szatmáriak (22–78), amikor Fleşeriu „leállította” a motort. A hazaiaktól Costea és Gavra még betaláltak, de ez már csak arra volt elég a váradiaknak, hogy csökkentsék a tetemes hátrányukat, végül ötveneggyel nyert a Nemzeti Liga táblázatának 2. helyén tanyázó Szatmárnémeti VSK.

Fleşeriu csapata a 26. fordulóban szabadnapos lesz, a 27. etap mérkőzésén, március 13-án pedig Temesváron, a Danzio otthonában mérkőzik.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 25. forduló

Nagyváradi U VSK – Szatmárnémeti VSK 27–78 (6:24, 11:13, 1:21, 9:20).

Szatmárnémeti VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (8 – 1x3 pont; 2, 6), Drye (17 – 1x3; 4, 1), Moldoveanu (3, 1, 2), Szlimák (8, 3, 0), Szmutku (3, 4, 3), Ivan (6, 4, 2), Kovacsevics (14, 7, 1), Nagy (9 – 1x3; 1, 1), Giurgiu (5 – 1x3; 2, 1), Freeman (5, 16, 3).

Pénteken rendezték még: Kolozsvári U – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 45–89.