Közel százan voltak kíváncsiak a Károlyi-kastélyban rendezett színházi előadásra.
Egy igencsak érdekes színházművészeti kezdeményezés van kialakulófélben Nagykárolyban. Amolyan kísérleti színház, amelyet Adrian Ştefănuţi, frissen végzett színművész indított útjára idén márciusban. A recept egyszerű volt, összeszedett jó néhány középiskolás diákot, akikkel olyan gyakorlatokat végzett, amelyeket az elsőéves színművészeti egyetemre járó diákok tanulnak (akrobatika, beszédtechnika, stb.).
Mindezt egy nyolc rövid jelenetből álló előadás keretén belül mutatták be a tanulók a Károlyi-kastély volt kiállítótermében. A népes közönségsereget vonzó bemutató középpontjában, amint azt a performansz jellegű színdarab címe, „Onir Icon” is mutatja, az álom, valamint annak feldolgozása állt. A francia eredetű „Onir”, „Oniric” szó ugyanis álmot, lázálmot jelent, az „Icon” pedig az álombeli képekre, látomásokra utal.
Adrian Ştefănuţi, a darab rendezője elmondta, hogy az előadást tulajdonképpen közösen gondolták ki a diákokkal (Claudia Zob, Valentin Marchiş, Denisa Bâc-Demian, Claudian Şiman és Adina Doiciar), akik a nyár folyamán tartott próbák során rengeteget fejlődtek színművészeti szempontból.
A rendező egyébként további két csoporttal dolgozik: V. és VI. osztályosok, VII. és VIII. osztályosok. A legkisebbek már túl vannak egy bemutatón, hiszen a kis színészpalánták júniusban már előadtak egy adaptációt Jules Rénard „Csutak Úrfi” című műve alapján. A folytatásban elképzelhető, hogy még idén egy újabb előadással rukkolnak elő Adrian Ştefănuţi középiskolás tanítványai.
A rendező ezúton is szeretné megköszönni a nagykárolyi önkormányzat keretében működő kulturális igazgatóság, a művelődési központ, a Club Dance tánccsoport segítségét, illetve a közönség érdeklődését.
ifj. Deák Endre