Laza százassal indítottak a lányok

2020.11.02 - 23:25

Bizarr látvány fogadott hétfő kora este a Both Katalin Sportteremben, ahol Románia egyik legjobb női kosárlabdacsapata, a Szatmárnémeti VSK nyolc hónap szünet után ismét pályára lépett: a lelátókon csak a két játszó klub néhány képviselője, két fotós, egy kamerás, egy riporter és három csendőr foglalt helyet, a pálya szélén pedig csak az egészségügyi személyzet, a terem két alkalmazottja, a két csapat kerettagjai, illetve a szövetség delegáltjai foglaltak helyet.
Amolyan barátságos mérkőzés hangulat volt, habár a VSK a CSM Alexandria ellen idénybeli első tétmérkőzését játszotta, hiszen a szatmári „buborékban” zajlik a Román Kupa kvalifikációjának az egyik tornája.

vskAlexandria6
Nem, nem maradt le senki semmiről: a találkozót szigorú járványügyi szabályok mellett, zárt kapuk mögött rendezték. A csapatok sem köszönthették egymást a mérkőzés elején, de a végén is csak tisztes távolságból köszöntötték egymást. A labdát is két-három percenként cserélték a bírók, a „lecserélt” lasztit pedig a klub egyik alkalmazottjának a fia becsületesen fertőtlenítette.

vskAlexandria4

Plusz 53 lett a vége
Ennyi a köretről, lássuk, hogy mi volt a pályán. Hiszen kíváncsian vártuk, hogy Lopez visszatérése, illetve a keret felének az újítása mit hoz a VSK-nál. Messze menő következtetéseket nem lenne helyes levonni, hiszen a fiatalokkal felálló Alexandria nem tanúsított nagy ellenállást.

vskAlexandriaAdina Pop csapatkapitányként lépett pályára, mellette Erica Covile, Marina Solopova, Alina Podar, és Bria Goss volt kezdő, hat perc játék után pedig már tizenhárom pont volt a két csapat között (18–5). Plusz huszonhárommal ment az első pihenőre a VSK (36–13), de a 14. percben már harminckettő volt közte, Covile, Carla Popescu és Goss kilenc-nullás futása után (47–15).

vskAlexandria8

vskAlexandria9
Szép pillanatokat okoztak a vendégek is, hiszen Cătălina Crăciunescu és Mihaela Burcică egy hárompontos sorozatot mutatott be másfél perc alatt (49–25). Mihaela Mazilunak és Paloma Cucunak is elsült a keze több mint 6,25 méter távolságból, és így szoros részeredménnyel zárult a második negyed (25:20).
Szünet után továbbra is csak azt számoltuk, hogy mikor nő tízesével a VSK előnye. A 28. percig kellett várni a plusz negyvenig a 17 éves Alisia Croitoru triplája után (81–41).

vskAlexandria3
A végére teljesen feladta a játékot Mădălin Piperea edző alakulata. Tíz perc alatt összesen hét dobott pontig jutott, míg a VSK-nál a 17 évesen debütáló Laura Bota két akciókosarat és egy gólpasszt is jegyzett, Goss pontjaival pedig a 38. percben átlépte a százas határt is a szatmári csapat (101–50). A végéig az amerikai lány, majd Croitoru is hozzátett a VSK nagy arányú sikeréhez (105–52).

vskAlexandria5

vskAlexandria1
A találkozó egy edzőmeccshez hasonlított, amit nem csak a lelátók fagyos hangulata tükrözött: a 40 perc játékidő alatt az Alexandria ellen összesen kilenc, a VSK ellen pedig hétszer fújtak szabálytalanságot a bírók. Más tétmérkőzésen egy negyed alatt fújnak ennyit a sípmesterek, hétfőn viszont csak ennyi alkalommal kellett közbe avatkozzon szabálytalan megmozdulás miatt az Amalia Marchiș, Tiberiu Șerbulea, Bukuresti Lóránd bíróhármas.

vskAlexandria2

Kedden az Alexandria – Agronomia Bukarest találkozóval folytatódik Szatmáron a kvalifikációs torna, a csoport második helye lesz a tét. Szerdán 17 órától a VSK és az Agronomia meccsével zárul a torna, azt is zárt kapuk mögött rendezik.

Anyja lánya
Vélhetően kevés romániai női kosárlabdacsapat dicsekedhet azzal, hogy a felnőtteknél a szülő után a lánya is bemutatkozhatott. Hétfőn ugyanis pályára lépett a mindössze még 15 éves Delora Pricop, a VSK egykori válogatott játékosának és edzőjének, Adriana Pricopnak a lánya. A fiatal lány 1,80 méter magas, Lopez pedig a kosár alá állította be a lepattanók begyűjtéséhez. Közben édesanyja a delegáltak asztalától izgult végig a lányáért, aki kevéssel több mint 9 perc játékidőt kapott az edzőtől.

pricop
Neki még kell fejlődnie egy kicsit, viszont a nála két évvel idősebb csapattársai jól teljesítettek: a 17 éves Croitoru már tavaly is játszott a felnőttcsapatban, ő százszázalékos pontossággal dobott (7 pont), Bota viszont először kapott lehetőséget a „nagyok között”, de nem remegett a keze, hiszen 4 ponttal, 2 lepattanóval és 1 assziszttal köszönt be.

vskAlexandria10Az amerikai újonc Bria Goss  volt a meccs legjobbja, aki 39 pontos hatékonysági mutatóval zárt. A visszatérő Marina Solopova pedig dupla-dupla teljesítményt nyújtott 23 ponttal és 11 gólpasszal. A litván lány elemében volt a mérkőzés végén, hiszen több látványos asszisztot is leosztott.

vskAlexandria7
A VSK két újonca, Kilin tünde és Teodora Neagu még nem mutatkozhatott be a piros-fehéreknél, ugyanis a szatmári klub nem jutott hozzá időben az igazolási okiratokhoz, így első meccsüket Lopez vezénylete alatt csak szerdán fogják játszani.

NŐI KOSÁRLABDA, ROMÁN KUPA, KVALIFIKÁCIÓ, 1. FORDULÓ
Szatmári „buborék”
Szatmárnémeti VSK – CSM Alexandria 105–52 (36:13, 25:20, 20:12, 24:7)

Szatmárnémeti (pontok száma/ lepattanók/gólpasszok): Erica Covile (13/2/0), Adina Pop (10/0/6), Marina Solopova (23/8/11), Alina Podar (12/2/2), Bria Goss (34/3/3) – Carla Popescu (2/2/1), Laura Bota (4/2/1), Szmutku Renáta (0/1/0), Anisia Croitoru (7/0/0), Delora Pricop (0/0/1). Vezetőedző: Maikel Lopez
Alexandria (pontok száma/ lepattanók/gólpasszok): Raluca Lungu (4/4/2), Mihaela Mazilu (5/1/1), Mihaela Burcică (13/4/0), Ioana Bota (6/1/0), Paloma Cucu (15/2/1) – Cătălina Crăciunescu (7/2/0), Bianca Jianu, Sorina Oinaru (0/1/0), Crina Mărgărit (0/1/0), Andreea Horlea (2/0/1). Vezetőedző: Mădălin Piperea.
Agronomia Bukarest – Kézdivásárhelyi SE 2–0 – játék nélkül
Bukaresti „buborék”
FCC Baschet Arad – Kolozsvári Universitatea 55–68 (11:17, 19:15, 19:16, 6:20)
Țara Bârsei 2011 Brassó – Phoenix Simona Halep Konstanca 74–61 (12:15, 12:12, 26:17, 24:17)

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.