Laza százas a Rapidnak is

2021.12.19 - 13:30

Nem volt kérdés: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata behúzza a Rapid Bukarest elleni bajnoki mérkőzést, már csak arra vártuk a választ szombat délután, hogy mekkora különbséggel veri vendégét az idei utolsó hazai meccsén.
A két együttes között már óriási a szakadék. A fővárosiak közel tíz évvel ezelőtt képviseltek akkora erőt a román élvonalban, amikor a VSK-nak még ráadás negyedre volt szüksége a végén, hogy győzni tudjon ellene. Szombaton viszont csak az első öt perc volt „izgalmas”, hiszen a Rapid a veterán, egykori válogatott Florina Stanici vezényletével 2–3-ra, 4–5-re, 8–10-re, sőt még 8–12-re és 10–14-re is vezetett.
De Katarina Vuckovic két triplája megadta az alaphangulatot, a 7. percben, 21–14-es állásnál pedig Dan Militaru is úgy gondolta, hogy időkéréssel itt az ideje megtörni a VSK lendületét. Válaszként Stanici dobott egy hármast, viszont a szatmáriak tíz pontra is megléptek az első negyedben (27–17).
A két perc pihenő jól jött a Rapidnak, hiszen a második negyed első két támadása után – no, meg Miljana Dzombeta pontatlan távoli kísérlete után – feljöttek még három pontra (27–24), de egy öt perces 20–2-es futással (amiből tizennégy pontot Sparkle Taylor dobott) máris huszonegy volt közte (47–26). Ezzel le is csillapodtak a kedélyek, a VSK játéka is helyre állt, Sparkle még dobott öt pontot, így a szünetre egy megnyugtató 24 pontos különbséggel mehetett a szatmári együttes (56–32).
A második félidőt már teljesen más lendülettel kezdte a VSK, Fodor Márta triplája is betalált, majd jött Dora Ardelean, Stephanie Kostowicz és ismét Sparkle, így a 23. percben 65–32 volt az állás. Ezúttal Militaru időkérése nem vágta el a szatmári lendületet, sőt, másfél perccel később már negyven pont volt közte (72–32). Sparkle zsinórban háromszor is betalált távolról, ezért a 27. percben már nagyon közel járt a százashoz a VSK (81–38). Ez volt az addigi legnagyobb különbség a két együttes között, de az utolsó negyedben tovább nőtt a VSK-fór.
A 37. percig kellett várni, hogy átlépje a szatmári együttes a százas határt, akkor Sierra Moore pontjaival 102–53-ra váltott az eredményjelző tábla. Az ötvenegy pontos különbséget fél perccel később Vuckovic pontjai állították be (104–53), ami után Stanici és Biszák Boglárka is betalált a végéig, így 106–55-ös állásnál szólalt meg a mérkőzés végét jelző dudaszó.
Ebben a szezonban Lopez csapata harmadik ellenfelét szórta meg egy százassal: a Brassót 105–69-re, a Botoșanit pedig 136–34-re verte idehaza.
A VSK őrzi a második pozíciót a táblázatban, és ezt a pozíciót a szerdai találkozó után is meg kell őrizze, amikor a Kézdivásárhelyi SE vendége lesz a bajnokság 12. fordulójának a mérkőzésén. Az lesz az idei utolsó bajnoki meccs, ezt követően (december 29-én) még Aradon lép majd pályára Miguel Lopez edző alakulata, hogy a Román Kupa negyeddöntőjének első meccsét játssza.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 11. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – CS Rapid Bukarest 106–55 (27:19, 29:13, 29:14, 21:9)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (4/1/10), Fodor Márta (4/2/1), Katarina Vuckovic (17/3/0), Paloma Cucu (0/2/2), Stephanie Kostowicz (16/5/1) – Sierra Moore (12/8/2), Szmutku Renáta (0/1/0), Selena Kirberg (4/2/3), Anamaria Muraru, Dora Ardelean (6/1/3), Sparkle Taylor (37/7/5), Biszák Boglárka (6/2/2). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Rapid (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Dinu (8/1/0), Gabriela Vlad (3/1/1), Florina Stanici (27/8/4), Roxana Bejan (0/1/0), Alexandra Cazacu (9/6/2) – Ioana Ilas, Ariana Kelemen-Radin (0/1/0), Alexandra Călin (0/1/1), Valentina Călin (2/0/0), Cristina Grigore (6/1/0). Vezetőedző: Dan Militaru.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.