Laza Olimpia VSK-siker az avasfelsőfaluiak ellen

2023.02.19 - 11:11
Bár koncentráció hiányában sok helyzetet kihagytak, nem okozott gondot a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapatának, hogy szombaton, a szatmárnémeti Dinamo-LPS Sportbázis műfüves pályáján rendezett felkészülési mérkőzésén legyőzze a megyei elitligában érdekelt Avasfelsőfalui Oașul együttest.

A szatmári legénységnek ez volt az első mérkőzése idehaza, a tatrangi edzőtábor után. Csik Tibor vezetőedző tanítványai végig mezőnyfölényben játszottak, a gólok többségét viszont a második félidőben jegyezték.

Jó iramban kezdődött a találkozó, néhány helyzetet is kidolgoztak a fiúk, azonban csak egy gólt tudtak szerezni: a 27. percben Alex Mărieș egyéni akciója közben tört be az ellenfél büntetőterületére, majd közelről a kapuba emelte a labdát (1–0). A nagybányai srácnak ez volt az ötödik találata a téli felkészülési meccseken. a csapatunk mezében.

Fordulás után rövid időn belül sikerült háromra növelni az előnyt. Előbb a 48. percben Denis Lazăr csapott le egy lepattanóra, és küldte a labdát az üres kapuba (2–0), majd öt perccel később Baior Denis a tizenhatos bal oldali sarkából küldött laposan egy lövést az avasfelsőfalui kapu rövid sarkára (3–0).
A cserék után kissé leült a mérkőzés. Baior két óriási helyzetet is kihagyott, majd a 87. percben Raul Ziman érkezett Ciprian Brata keresztlabdájára, és közeli találatával beállította a 4–0-s végeredményt.

A csaptunk téli felkészülése idehaza folytatódik, jövő szombaton pedig az utolsó előtti edzőmeccset játssza a Liga 3 tavaszi rajtja előtt. Az ellenfél a csoporttárs Szilágysomlyói Sportul csapata lesz.
„Edzőtábor utáni laza hangulat volt jellemző a mérkőzésre, a fiúk kiengedtek kicsit, és a koncentráció hiányában sok helyzetet hagytunk ki. Jó volt az iram a meccs elején, viszont utána lecsitult. Az új srácok még meg kell szokják az elvárásainkat, be kell építsük őket a csapatba” – nyilatkozta Csik Tibi.