Labdarúgás: behúzta a három pontot az Oli Kolozsváron

2024.09.21 - 11:27

Sima győzelmet jegyzett a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a Liga 3 negyedik fordulójának pénteki mérkőzésén, Kolozsváron, a Viitorul együttese ellen.

A hazai csapat majdnem végig emberhátrányban játszott a szeptember huszadikai meccsen, miután Nagy Vladimir játékvezető rögtön a meccs elején kiállította a kapusukat, Bogdan Checicheșt.

A kolozsvári hálóőr utolsó védőként, a büntetőterület szélén elkaszálta a kapura törő Mamourou Sonogót. A 16-os széléről elvégzett szabadrúgást Vadim Calugher a kapuba vágta (0–1).
Sonogo és Cosmin Zamfir is megcélozta a kaput a szünetig, de eredménytelenül, így minimális előnnyel ment pihenőre a csapatunk.

Második félidő

Fordulás után is többnyire a szatmári srácok akarata érvényesült a pályán, az 55. percben pedig Adrian Micaş és Zamfir kényszerítőzése után, utóbbi kettőre növelte az Olimpia VSK előnyét (0–2).
Az utolsó negyed órában teljesen összeomlott a kolozsvári ellenfél, amit a legényeink ki is használtak.

Előbb Mihnea Poenar kezezése után járt a 11-es, amit Paul Copaci értékesített (0–3), a 90. percben pedig Dorian Toderan felső lécről levágódó labdáját csavarta a kapuba Zamfir (0–4).
És, amikor már mindenki a meccs véget várta, Micaş még harcolt egy labdáért, amit az alapvonalról emelt a kapu elé, az érkező Gheorghe Gondiu pedig fejjel küldte a lasztit a hálóba, beállítva az 0–5-ös végeredményt.

Ez zsinórban a harmadik győzelme az Olimpia VSK-nak, a következő fordulóban, jövő szombaton pedig a Máramarosszigeti VSK-t fogadja.

Wahab próbajáték

Ezen a mérkőzésen, a 79. percben csereként beállt Abdul Wahab Adam. A középpályás 10 hónap kényszerszünet után játszott ismét tétmérkőzésen, ugyanis tavaly novemberben súlyosan megsérült a nagybányaiak elleni idegenbeli mérkőzésen, ami után műteni kellett.

Botos Sándor (Piri), a Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatmenedzsere:
„Egy fiatal, lendületes csapat ellen léptünk a pályára, ahol sikerült olyan srácoknak is játékperceket adnunk, akik eddig kevesebb szerepet kaptak. Nagyon örülök annak, hogy jól álltak bele a játékba. Bátran kijelenthetem, hogy nem is látszott, hogy hat olyan játékossal kezdtünk az első tizenegyben, aki eddig még nem volt. Az, hogy műfüves pályán játszottunk, úgy láttam, hogy részben bezavart, de a srácok hamar alkalmazkodtak és hozták az elvárt teljesítményt.”

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 4. FORDULÓ
Kolozsvári ACS Viitorul Labdarúgó Akadémia – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0-5 (0-1)
Gólszerzők: Vadim Calugher 8. , Adrian Micaş 55., Paul Copaci 75. (11-esből), Cosmim Zamfir 90., Gheorghe Gondiu 90+3.
Olimpia VSK: Bogdan Miron – Dorian Todoran, Csatári Márk, Cătălin Oanea (72., Paul Copaci), Emanuel Negru, Vadim Calugher (79., Abdul Wahab Adam), Adrian Micaş, Viorel Chinde (72., Marius Hosu), Samuel Şanta (67., Răzvan Săutiuț), Mamourou Sonogo (67., Gheorghe Gondiu), Cosmin Zamfir.