Belföld

L. Orban: Meglehetősen válságos a PNL helyzete; én a koalíció újraalakítását szeretném

2021.09.11 - 15:18

Orban a kampánykörútja Máramaros megyei állomásán kifejtette, szerinte három variáns közül választhat a PNL: vagy újraalakítja a koalíciót, elfogadva, hogy az USR PLUS nem hajlandó többé Florin Cîţut a miniszterelnöki székben látni, vagy a Szociáldemokrata Párt (PSD) 'kegyelméből' marad kormányon, vagy ellenzékbe vonul.

'Nem hinném, hogy el kéne magyaráznom, miért preferálom a koalíció újraalakítását. Ez az egyetlen tisztességes módja a parlamenti többség biztosításának' - jelentette ki.

'Ez a válság teljesen váratlanul tört ki. (...) Ahhoz, hogy egy koalíció működjön, minden partnernek elégedettnek kell lennie. Folyamatos párbeszédet kell folytatni, kölcsönösen kell szolgálniuk egymást' - vélekedett Orban.

A PNL elnöke arról is beszélt, hogy a PSD-vel való szövetkezés nagy számú választópolgár elvesztésével járna, és 10 évre megbélyegezné a pártot. 'Kizárt dolog mindenki szemében, aki nemcsak a PNL, hanem Románia javát akarja, hogy akár egy másodpercig is a PSD-vel való lepaktálást fontolgassa: mert nem fog tartani, mert közép- és hosszútávon nevetség tárgyává válunk, és nem adja meg a lehetőséget, hogy kormányozzunk, elérjük céljainkat' - mondta.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Olyan kormány kell, amely 2028-ig stabilan működhet

Kelemen Hunor kevés esélyt lát arra, hogy a pártokkal folytatott első tárgyalási forduló után megalakuljon a kormánytöbbség.