Szatmár megye

Kúszik a hőség délről Szatmár felé

2024.08.01 - 10:45

Megint nagyon meleg lesz szerencsére nem fognak olyan sokáig tartani a forró időszakok mint ahogy volt az július közepén.

Pénteken megint hőségriadót érő meleg lesz Szatmár megyében, szerencsére az enyhébb, a sárga van bejelentve. Nem lesz olyan meleg mint két hete, július 16-án, azon a bizonyos „katlan-kedden”, amikor majdnem megdőlt a fél évszázados szatmári melegrekord, de azért fázni most sem fogunk.
Augusztus másodikán kora délután 34 fokon fog tetőzni a hőség, de nem fog sokáig tartani, mert már másnapra 30 fok körülire enyhül a meleg.

Hat dél-romániai megyében narancs fokozatú hőségriasztás van érvényben, ott 38 fokos maximumokra számítanak.

A későbbiekben Szatmár megyébe megint vissza fog térni a hőség, jövő hét szerdától újra melegedni kezd a levegő, ezért a következő hétvége is kánikulai lesz, augusztus 11-ei, vasárnapi tetőzéssel, 36 fok környékén.

Esőre a hónap első felében kevés az esély, nem csapadék, hanem hűvösebb léghullámok azok, amik ideig-óráig csillapítják a nagy meleget.

Princz Csaba
 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Korlátozzák a kamionközlekedést a kánikula következtében

Szatmár mellett több megyében is korlátozzák a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát a nagy hőség miatt.
Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.